Kedi Tüy Bakımı

dionyst

Sokakta hasta bir kedi buldum.Susuz kalmış hiç temizlemiyor kendini tedavisine başlandı ancak tüy bakımını evde yapmam gerek taramak dışında tüylerini nasıl temizleyebilirim fikri olan var mı?

7 CEVAP

srplzngl

Papatya çayıyla hafif hafif silebilirsiniz.

izmir_pet

Oncelikle evde mi bakiyorsunuz? Disaridsysa usumemesi icin soyluyorum. Papatya cayini suyla acip, bi bezle cok islamadan silebilirsiniz tuylerini

srplzngl

Evet suyla seyreltin çayı. Umarım bir an önce iyileşir.

Saerde

Karbonat dökün tüylerine 3 dk bekleyip tarayın

Darwincan

Bir alternatif de sirkeli su ile silmek. Ilık suya damlatılan birkaç damla mümkünse organik ya da kaliteli bir elma sirkesi. Geçmiş olsun.

izmir_pet

Sirke her zaman riskli. Suyla seyreltilse de zarari olabiliyor

dionyst

Sokaktan sahiplendim engelli bir can olduğu için simdi bizimle yaşıyor.. önerilerinizi denedim zamanla göreceğiz faydasını teşekkür ederim