Bu Ne Olabilir Arkadaşlar Yeni Farkettim?????

ayse1310

Kedimde böyle bişey cıktı dün farkettim sizce bu nedir mantar ya da saçkıran gibi bişey olabilir mi

15 CEVAP

Anonymus813797

Benimkinde de açık yara vardı. Bununla ilgili öğlen bir yazı paylaştım. Size söyle döyleyeyim dermatop cilt kremi kullanın. 1 haftada yara aşırı küçüldü. Bir de kaşınmaması için dexofen hapı ortadan ikiye kırım verin. Çok etkili oldu. Detay isterseniz soruma da bakabilirsiniz.

Ayse_naz_G

evet kavga etmiş olabilir.zaten mart ayına giricez... yani onun için saldırgan bir kedi saldırmış olabilir bir süre almağa salmauın

Ayse_naz_G

kedinizi sonradan sahiplendiyseniz eski sahibine sorun sokaktan aldıysanız kavga etmiş olabilir maalesef:)

İyileşmeye başlamış tırnak izi gibi duruyor. Benim kedim dışarı çıkıyor bunun kadar büyük olmasa bile sırtında rastlıyorum buna benzer yaralar

Dogasl

Sanırım patilemiş arkadaşları geçmiş olsun iyileşiyor ama merak etmeyin bir veterinere de gösterin mutlaka göstermekte yarar var

Ayse_naz_G

düzeltme:dışarı salmayın

Ayse_naz_G

düzeltme:dışarı salmayın

Anonymus813797

Başka kedileriniz var mı belki oyun oynarken kavga ederken vs. yapmıştır. Dediğiniz gibi bir köşeyye sürtülme falan da olabilir. Bence mantar değil. Mantarda etrafındaki tüyüleri falan da dökülüyor.

batinaydogan1

Cilt rahatsızlığı gibi durmuyor daha çok yara gibi çizilmiş gibi. Geçmiş olsun bu arada

2kedili

Gayet mantara benziyor... kedimde de oldu ve aynı bu şekildeydi.. veterinerden test yapmasını isteyin veya mantar teshisi koyarlarsa sarımsak ve zeytinyağı ile günde 3 4 kez orayi silin izin vermeyebilir tabi sadece bikac dakika yalamamasini orda kalmasını saglarsaniz mantar kolayca iyileşiyor.. tabi kedimden banada bulaşmıştı aynı yöntemle iyileştim

ayse1310

Arkadaşlar kedim hiç dışarı çıkmıyor fakat çok sakat sanırım evde bir yerlerden falan düştü zaten geçen TV ünitesine çıkmış onun da tam köşesinden aşağı düşmüş orası da tam böyle sivri ve kesin tabi ordan olmuş olabilir diye düşündüm ben de ama tüy dökülmesi ve pul pul kepekli görüntü olunca korktum acaba cilt rahatsızlığı mı diye mantar egzama vs.

Anonymus552223

İslak mendille falan siliyor musunuz hic? Veya baska kimyasallarla. Ondan da olabiliyor bu tarz deri problemleri.

ayse1310

Yok hayır hiç silmedim öyle.

guineapigela

Tirnak ixine benziyor oncski sahibimim baska kedisi varsa bwlki onla kavga etmistir yada sokaktaysa bir soakk kedisiyle etmis olabilir

Kedinizi buldunuz mu acaba en son kayıptı