Köpeğim Tuvalet Eğitimli Ama Eve Çiş Yapıyo

MabelHera

Köpeğimizi sokaktan sahiplendik ve eve alalı bir buçuk ay kadar oldu. Geldiği ilk günlerde hiç eve tuvalet yapmamıştı ama sonra bi gün salonun ortasına çişini yaptı. Ertesi günlerde de bu durum devam etti. Ama sadece salona ve günde sadece bi kere yaptı. Tabi o her yaptığında biz temizledik ki koku sinmesin. Şimdi salona sokmama kararı aldık bu seferde hole yapmaya başladı. Ne yapacağımı şaşırdım. Veteriner günde iki veya üç kere tuvalete çıkması yeter dediği halde biz iki saatte bir üç saatte bir çıkarıyoruz ona rağmen sanki inatlaşır gibi yapıyo anlamadım. Lütfen yardım edin. Bi de ilk yaptığı zamanlar veterinere danıştım stresten olabilir demişti. İlk geldiği zamanlar kuru mamaya alışsın diye zorluyodum belki ondan yapıyodur dedik ama artık kuru mamaya da zorlamıyoruz. Anlamadık bi türlü

6 CEVAP

Sedef2626

Benimkide oyle yapiyor eve odasina yapmiyor bnde 2saatte bi cikartiyorumdisari szinki kac aylik

Berivanakar

Bir şeye tepki olarak yapıyo olabilir

MabelHera

Berivanakar anlamadım gitti saatlerce dışarıda duruyoruz tuvaletini de yapıyo çişini de ama eve gelince iki damla da olsa o kişi yapıyo yine de

Serkan8291

Kızgınlıkta koku bırakıyordur

MabelHera

Sedef2626 veteriner 5 veya 6 yaşında dedi sokaktan aldığımız için tam yaşını bilemiyorum

MabelHera

Serkan8291 peki bu durumda napalım?? Veterinere götürmeli miyim ? Barınmakta sahiplenme işlemleri için gittiğimizde kısırlaştırıldığını söylemişlerdi ama acaba başka bi problem mı vardır??