Kedim Tuhaf Şekilde İştahsız

Tomriskaan

Arkadaşlar günaydın. Benim büyük kedim 8 aylık dişi kedi. Çok iştahsız. Çeşit çeşit mama denedim. Mamayı geçtim baska kedilerin resmen yalayıp yuttuğu file tavuk balık normal dana eti. Hiçbirini yemiyor. Patileriyle atıp tutuyor et verince. Mamayı da hangisi olursa olsun günde 3 4 kez 2 lokma yiyip bırakıyor. Buna rağmen aşırı da enerjik. Ben onu 2 aylığında baska bir aileden almıştım. O zamandan beri böyle. Sizce bu bir karakter özelliği olabilir mi ? Yani böyle az yiyen kediler varmı? Vücudu hiç et tutmuyor çünkü çok üzülüyorum

10 CEVAP

darkblue-35

Birde elinizle tek tek yedirmeyi deneyin. Yediği kabı begenmemeye başlamış olabilir. Kabini surekli temiz tutun

galiba kızgınlık dönemine yaklaşıyor genellikle tam bu aylarda 8-9 aylıkken bizimde başımıza gelmişti. Ama yinede veterinere danışmanızda fayda var

Cldkgkcs

Bende iki aydır aynı şeyi yaşıyorum. Öncesinde iki güne bir yaş mama veriyordum kuru yemese yaş mamaya bayılır yumurtayı silip süpürürdü şimdi Öyle ki hiç mama yemeden bitirdği gün oluyor. Yumurtayı iki üç defada yiyor. Keyfinde bir kötüleşme yok diye içim rahat sadece, kızgınlıktaydı bu süreçte ve haftada bir kızgınlığa giriyor onun etkisi büyük galiba sizde de öyledir.
Beni korkutan sadece kızgınlığa girmeden hemen önce bü oyuncağını yuttu ve o zmandan sonra başladı iştahsızlığı, bir hafta sonra oyuncağı kustu sonra direk kızgınlığa girdi o zamandan beri devam ediyor işte

Tomriskaan

Kabı porselen. Acaba ondan mi böyle yapıyor. Çünkü ilk getirdiğimde plastik kap satın almıştım ama ondan yemediği için değiştirdim. Tek kedim o deyil 3 kedim daha var ama su zamana kadar gördüğüm en nazlı kedi. Bitirdi beni

Tomriskaan

Kızgınlık belirtisi göstermiyor. Ama zaten hep böyleydi. Çok az yiyen bir kedi. Ben biraz şişmanlasin istiyorum ama en sevdiği yemeği bile az yiyor. Dışarı kaçarsa dayak yemesin diye biraz iri olsun istiyorum sadece. Bakalım

Anonymus552223

Bu siyah beyaz kediler boyle sanirim. Benimki de oyleydi. En kaliteki mamayi yemez, et balik agzina sürmez, marul, roka kuru meyve yiyordu. Ama iki yasindan sonra kilo almaya başladi. Suan diyet yaptiriyorum. Yani saglikliysa takilmayin bence yasi ilerledikçe ve kisirlaşinca kilo alir.

izmir_pet

Plastik sevmezler genelde, porselen sevmeme ihtimali olamaz ama derin kaplari sevmezler. Derin olmayan yaygan cerezlik tarzi biseyde vermeye deneyebilirsiniz. Yeni mi oldu hep mi boyleydi acaba? Ayrica kizginlik donemindeyse gayet normaldir. Birde bazi kediler az az azz ama sık yiyor. Belki oylede olabilir

izmir_pet

Mamanin da etkisi olabilir. Ne marka mama kullaniyorsnuz acaba?

Tomriskaan

Royal canin almıştım hâlâ duruyor asla yemiyor nedense. Ama kitekat olunca yiyor onun da büyük kediler için olanını yiyor. Kitekatin kokusunu sevmedigim için baska mamaya alıştırmayı deniyorum şimdi

izmir_pet

RC kotu bir mama. Diger mamayi bilmiyorum zaten, ama surekli mama degisimi yapmayin ve arastirmadan da almayin. Butcenize gore guzel mamalar onerebiliriz