Merhabalar Dogo Argentino Tuvalet Eğitimi Yapılabiliyor Ve Dogo Argentino Çok Havlar O Yavru

Denizkkkkkk

Dogo argentino tuvalet eğitimi yapılabiliyormu ve dogo yavrusu çok havalrmı

4 CEVAP

basakinanc

Merhaba, her köpek tuvalet eğitimi alabilir ancak köpeklere tuvalet eğitimi vermek tam bir sabır işidir, köpeğinizi korkutmadan, hırpalamadan alıştırmalı her an bir kaza olabileceğini, istemediğiniz yerlere de tuvalet yapabileceğini unutmamanız gerekir. Hiç dogo beslemedim ancak besleyen bir tanıdığımdan gözlemlediğim kadarıyla genel olarak uysal oluyorlar, gerçekten tehlike hissetmedikleri sürece havladıklarına şahit olmadım, ayrıca çok da akıllılar vermek isteyeceğiniz her eğitimi kolayca öğrenebilirler. Köpeğinizin davranışları ve karakteri tamamen sizin ona karşı olan davranışlarınıza bağlı diyebilirim. Eğer çok korkutur ve hırpalarsanız yabani olur, size bile havlayabilir ancak dozunda sertlikle uysal davranırsanız sözünüzden hiç çıkmaz. Yalnız bir dogoya apartmanda ya da evin içinde bakmak isterseniz uyarmalıyım, yetişkinliklerinde boyut olarak oldukça büyük olabiliyorlar. Bir de bildiğim kadarıyla dogo ırkı ülkemizde beslenmesi yasak ırklardan sayılıyor. Bu konuyu araştırarak almanızı öneririm. Benim detaylı bir bilgim yok malesef.

Heathcliff

Beslenmesi yasak ırklar listesinde ve ilk köpek için tavsiye edilmez

Kesinlikle cok sakin bir köpektir daha önce köpek baktiysaniz eğitimde hiç sıkıntı çekmesiniz ben de beslemiştim 5 ay gibi bir süre sonra sahiplendirdik en sessiz köpeklerden biridir ve ayrıca hıç koku yapmaz mükemmel bir köpek ırkıdır.

guineapigela

Cok akillilar benimde dogom var benimli tuvalet egitimine 3,4 gunde.hemen alisti.ve dogolar sakin hayvanlar ama yalniz kalmayi sevmiyorlar. Ozamam birazcik. Havlayabilirler ama omum disinda cok hayvalmiyorlar.ilk defa bakacaksaniz almamanizi tavsiye ettigim bie kopek