İç Dış Parazit

Meryemmucrr

Merhaba kedime iç dış parazit yaptırıcam ama fiyatlar çok pahalı geldi başka çözümler varmı

4 CEVAP

izmir_pet

Ozelden yaziyorum

2kedili

@izmir_pet bende öğrenebilir miyim?

izmir_pet

Ozelden yazmamin sebebi kedi kac aylik? Kac kez ic dis parazit uygulamasi yapildi? Hic parazit sorunu yasadi mi? Sokaga cikiyor mu vs detayli ogrenip ona gore fikir vermekti. Bunlara gore tabiki degiskenlik gosterir cevaplar:)
Ama ozetle evdeki sokaga cikmayan, mamayla beslenen, cig et urunleri yemeyen bir kediye 3ayda bir duzenli ic dis parazit tamamrn gereksiz. Onlem olarak senede 1-2yapilabilir veyada suphelenildiginde yapilabilir. Dis parazit zaten sorun olmaz ama bikac ayda bir seyreltilmis papatya cayiyla silinebilir, arada biberiye yagi surebilir cok az miktar, tamamen dogak zararsiz bir gida maddesidir belirtiyim. İc parazit zaten yemesine icmesine dikkat edildiginde olmaz. Ama yinede her ihtimale karsi hap kullanilabilir tercihen, ben bunada gerek duymuyorum.
**ben guvenmiyorum mutlaka duzenli uygulayacagim diyenler varsa da veterinerden dis parazit damlasini alip kendi uygulayabilir, cok ucuza mâl olur

2kedili

Ben hap seklinde kullandım 2 kez.. maltiyla birlikte yediriyorum..
Birde dış parazit için ense damlasi kullandım.

Ama alabilecegim güvenilir bir marka hala bulamıyorum ic ve dış parazit için.. bende önerileri takip edeceğim.