N&D Mamayı Çok Sevdi,Fazla Yiyor

Gonul10

Arkadaşlar geçen ay 8 aylık erkek kedimi kısırlaştırdım.Budan önce de N&D kitten veriyordum.Zor yiyen kedim,yemelere doyamadı.Çok hareketli ve 65 gr kesinlikle yetmiyor.3.5 kilo.Şu anda N&D nin Kısırlaştırılmış tavuklu narlı mamasını yiyor.Tüyleri hâlâ çok iyi diil.Dökülmesi Bı ara hills almıştım,o ara arttı ancak hâlâ aynı.Acana ya mı geçsem diyorum?Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyim?Kaç gr yeterli olur normalde?

9 CEVAP

izmir_pet

Suan kilosu gayet normal kilolu dgl. Cok fazla gram hesabi yapmayin bence. O miktarlar asla doyurmaz. Asiri asiri fazla yemiyosa doysun yani verin. Az az sık sık verebilirsiniz. Nd de gayet iyidir ama kisirlastirmadan sonra tuy dokebilir bu normal. Ve mama etkisini hemen gostermez. Acana daha iyi olabilir tabi gecebilirsiniz ama bence cok faazla mama degisimi yapmayin. Mama degisimi zaten tuy de doker ve bicok rahatsizlik da cikabilir

Anonymus552223

Zayif bence 80 gram da yese bisey olmaz cok genc kedi cunku.

izmir_pet

Her kedi ayni olmaz, her kedi asiri fazla yemez yada cok sismanlamaz. O onerilen miktara bir bakarssniz asla bir kediyi doyurmaz. Saglikli olacak derken hayvani ac tutmak vicdani dgl. Kilolu kedilerde anlarim ama 3.5kg lik bir kediye bu yorum cok sacma

Gonul10

Çok tatmin edici oldu yanıtınız.Cok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın.

Gonul10

İçim rahatladı, çok teşekkür ederim

onurtemiz

Hills falan vermeyin iyi mama değil o hanımefendi şu anki yediği mama çok kaliteliler arasındadır. Evet Acana da çok iyi ama bence gereği olmadığı için değiştirmeyin. Kilo artışı her kısır kedi de yaşanıyor ve artık eskiye göre fazla yemesi normal durumdur. O yediğini hareketle biraz atarsa onun için daha iyi olur tabi. Hareket etmezse olta ip alın bir süre oyun oynayın o ona yeterdir. ND ve çeşitlerini kullanmaya devam ediniz daha yavru sınıfında 1 yaşında bile yok çünki. Zayıf bir kedi değil kilosu normal ama bütün kediler bana göre toplu olmalı sağlıklı şekilde kilosu artar umarım :-) ND Kitten vermeye devam edin derim eğer olmazsa Kısırlaştırılmış tavuk versiyonuna geçin derim

Gonul10

Nd kittenla Kısırlaştırılmış n&d yi karıştırıp verdim.Bugun veteriner e gittim,3.900 gr olmuş.Cok hareketli bir kedi ve ben devamlı evde top atıp oynatıyorum.O yüzden günde 80 gr veriyorum.

onurtemiz

Maşallah diyelim o zaman ben tombul kedi severim eğer sağlıklıysa ponçik olması bence çok güzel :-)

orwild

arkadaki öneriden fazla verirseniz çok daha yediğini göreceksiniz maalesef çok daha kilo artışı da olur burda önemli olan onun hayatı idame noktasında yeterli olduğu .