10 Kilo Proplan Mama

elifsenass

10 kilo proplan mama almayı düşünüyorum. kedim ayda bir kilo mama tüketiyor ortalama. sizce bozulur mu daha mı az almalıyım? yardım ederseniz çok mutlu olurum :)

7 CEVAP

Atalaymerve

Bence hiç proplan almamalısınız içerik olarak iyi değil ve benim kedimde çok fazla tüy dökülmesine yol açtığını düşüyorum onun yerine başka mama kullanabilirsiniz, mamanın bayatlamaması için çok iyi kapatmanız lazım hava almaması gerekli

izmir_pet

Proplan asla almayin. Mafisse ve ND oneririm butcenize gore. Dogru saklandiginda bayatlamaz

smgbkrccc

Ben mamayı 1er kilo 1er kilo -ölçmüyorum göz kararı olarak- buzdolabı poşetlerine koyuyorum. Güzelce bağlıyorum, herhangi bir yerinden hava almayacak şekilde. 10-11 tane poşet oluyor. Bir tanesini bir kavonoza koyuyorum 1 haftalık yiyecek kadarını, bunu yapmamın sebebi sürekli poşetten almaktan ziyade kavonozdan dökmek daha kolay oluyor hem sürekli 1 kiloluk poşeti açıp kapatmıyorum her gün. Geri kalan buzdolabı poşetlerini büyük bir poşete koyuyorum onu da hava almayacak şekilde bağlıyorum. -ne olur ne olmaz diyerek- haftalık maması bittikçe ilk açtığım buzdolabı poşetinden dolduruyorum. Bayatlamıyor, taze kalıyor ve ben açana kadar hiç hava almıyor, hem de kolaylık oluyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Atalaymerve

Van kedisi ben daha yeni nd kitten a geçiş yaptım şuan severek onu da yiyor tüylerinde henüz bi değişim yok 1 hafta falan oldu

izmir_pet

Bende ayni sekilde kilitli buzdolabi posetlerine cikariyorum goz karari 750gr- 1kg gibi. Hazirladigim paketleri de her ihtimale karsi buyuk boy saklama kabina koyuyorum hic hava almiyor. Ve ayni sekilde ortalama bir haftalik kadarini bikac kucuk kavanozlara koyuyorum veermesi kolay oluyor:)

Anonymus552223

Nd 10 kiloluk problanla cok yakin fiyatlari. Az tahilli olanini aldim. Kilosu 34 tlye geldi 10 kiloluk alinca. Simdiye kadar da hep 15 kiloluk baska mamalar kullandim hic biri bozulmadi. Poşeti her seferinde acmicaksiniz. Kavanoza dokup ordan koyun günluk

elifsenass

benim kedimde de tüy dökülmesi var aslında. kedinizin cinsi nedir? bir de siz hangi mamayı kullanıyorsunuz