Kedim Zayıf Mı?

Polo 6 aylık dişi kedi. Bana zayıf geliyor. Hareketli, yemesi güzel ve gelişim döneminde olduğu için mi zayıf olabilir diye düşünüyorum. Ama bir yerde bir şeyi eksik mi yapıyorum düşüncesi de var o yüzden bu konuyu size danışmak istedim. Net olarak kilosunu bilmiyorum bu arada
Proplan mama kullanıyoruz
Vitamin destek sağladım ama bu ay devam etmedik ona devam etmeli miyim?

9 CEVAP

izmir_pet

Oncelikle asiri zayif dgl ama cins olarak boyle biraz zayif yapili bence. Her kedi tombis olmuyo zaten, saglikliysa sorun yok:)
**ama proplan asla ve asla kullanmayin, ona o parayi vermeyn. Hicbir besleyiciligi yok et yok pahali. Durumunuza gore ND veya matisse kesinlikle tavsiye ederim. Yavruluk doneminde sanabelle de guzel bi secenek olur. Proplani hemen degistirin bence

Ayse_naz_G

biraz zayıf gibi geldi bana 1 kilo yazmışsınız ama

@izmir_pet proplan öncesi royal canin kullanıyordum ikisi arasında pek fark yok ve daha avantajlı diye Proplana geçiş yaptım
Nd bütçeme biraz çok gelecek şu an ama Matisse'yi aklımda tutacağım teşekkürler

onurtemiz

Matisse ben de öneriyorum içerik-fiyat olarak kaliteli mama zaten Matisse, ND ile aynı firmadan gelmektedir biri orta düzey biri yüksek düzey kaliteli mamadır.
Bu arada ND nin büyük paketlerinden alarak daha ekonomik fiyata alabilirsiniz ama bir bakın araştırın *** gibi siteler bazen uyguna bırakıyor. 1.5 KG'su 1 ay için yetiyor ortalama.
ProPlan ı bırakıp Matisse geçin bir an önce yavrunuz için daha hayırlısı olur

onurtemiz

@izmir_pet Matisse buna rağmen daha uygun fiyatta ikisi de aynı paket boylarında aynı standarttalar güya ama 10-15 tl fiyat farkı var kaldı ki Matisse çok daha iyi

izmir_pet

Aynen, size katiliyorum Onur bey

Anonymus552223

Bir kac yasindan sonra siz istemeseniz de kilo aliyorlar. Suan normal gorunuyor bence.

Gozdetemizel

Benim kedimde 6 aylik dun veteriner olctu 2150 gram.ilk ay 700 gram sonraki iki ay 300 er gram aldi.bu tip kediler -ki benimkininde cinsi buna benzer- boya gidiyolar.anneside boyle oldugu (zayif ve boyuna uzun) ben cok takilmiyorum artik ki vet te kilosu cok iyi dedi.ustelik gunde 40 gram kuru mama&iki tatli kasigi yas mama ve yogurt veriyorum.oyuzden bence minnos cok zayif degil ama bi tartmanizda fayda var.6ay civari saglikli yavrularin 2 kg ustu olmasi bekleniyor

izmir_pet

Proplanla matissenin fiyat farki yok zaten. Matisse cuvalla alinca kg 26-27 tl ye geliyor. 1.5kg da petshoplarda 60-80arasi. Proplanda et yok. Proplan yerine reflex alsaniz daha iyi yani, o kadar kotu bir mama. Oylede oyle et olmucaksa o parayi vermessiniz. Gercekten bi dusunun