Merhaba Daha Bugün Yeni Kedi Sahiplendim

Huzuragaci

Daha bugün yeni kedi sahiplendim fakat yatağın altından çıkmıyor Onu çıkarmak için yatağı dağıtmak zorunda kalıyorum benim bir önceki sahiplendiğim kedim bir saatte alışmıştı bu kedi bana alışmıyor böyle devam ederse onu aldığım yere bırakacağım çünkü yatağın altından cikmiyor ve yatağın altına pisliyor ne yapmalıyım Lütfen yardım edin acil

8 CEVAP

Geri vermek ? Yani kedilerin yer değiştirmeyi çok sevmedini bilmeniz gerekiyor olması gerekmez mi ? Ayrıca uğraşmayın ilgilenmeyin üstüne düşmeyin kendisi gelsin yanınıza merak etsin sizi kendisini kendi sevdirsin yani sorunun başlığından anladım kadarı ile bu gün sahiplenmişsiniz yazıktır günahtır o da bir can ve çocuk oyuncak değil bu benim şuan ki kedimden önce bir ankara kedisi bakıyordum ve 5 gün kaldı bende sadece o beş gün de ne kadar alıştı isek bir birimize bilemem bazı şeyleri yapıyor isek bazı seyleri göze almışız demektir

Gozdetemizel

Oncelikle sakin olun.yatagin bulundugu odaya kumunu koyun.hatta yatagin atina pisliyor demissiniz bir posetle elinize bulastirmadan kakasini alip kuma atin.koklayarak kumuna gidecegini dusunuyorum.her kedi birbirinin aynisi degildir onceki 1 saatte alisti diye buda alisacak demek degil.bu kedinin oncesinde ne yasadigini ne sartlar altinda hayatta kaldigini insanlarin ona ne yaptigini bilemeyiz.bazi kedilerin alismasi 1 haftayi buluyor ancak bu bir barbie bebek degil kolu kirilinca kafasi kopunca cope atasiniz.lutfen az sabir

Gamzessven

Siz onu yatağı dağıtıp altından çıkarmaya çalışarak daha çok korkutuyorsunuz. Daha önce kedi bakan biri olarak bunları biliyor olmanız lazım. Bir cana yuva olmak için mi sahipleniyorsunuz, eve oyuncak olsun diye mi anlamıyorum. Daha bir gün olmamış , bu belki de karşılaşacağınız en basit problem. Lütfen ona yuva olmak için kararlı ve sabırlı olun

izmir_pet

Aldiginiz yere koymak ne demek bu oyuncak mi? Boyle yapicaksaniz hic bir canliyi sahiplenmeyin. Kusura bakmayin bunun kibarligini da yapamicam yani. Korkuyor ve cikmiyorsa gayet normal. Sevecen bir sekilde sabirli olmalisiniz, kumunu koyarsiniz veya yatagin altini kaparsiniz veya o odaya girmesine izin vermessiniz

Anonymus552223

Kediye travma yaşatarak nasil alistiracaksiniz. Bu kadar sabirsizsaniz neden sahipleniyorsunuz. Rahat birakin hayvani cikar kendi. Her kedi ayni degil. Biri bir saatte biri bir haftada alişabilir.

Ares07

Benim kedim kumunu 3 günde öğrendi. Bir hafta sonra bile eve tam alışmamıştı. Ve veterinerden kum eğitimli olarak 4.5 aylık sahiplenmiştim. Buna rağmen çok zorluk yaşadı. Sabırlı olmanız lazım

Ayse_naz_G

kediyi aldığınız yere vermeyin kediler geldikleri yere zor alışır eğer çıkmayın yemek yemiyorsa yemeğini başka yere koyun illaki acıkacaktır ve çıkacaktır çıkmadıysa ve günlerdir yemek yemediyse önüne biraz mama koyun o yer ama sanmıyorum kediler birkaç gün sonra alışır:)

Hulya07

Sabırlı olmayı öğrenmek yerine geri bırakmayı düşünmek evet en kolayı ama onun için en travmatik olanı biraz rahat bırakırsanız en saldırgan en korkak kedi bile sevgi arsızı oluyor siz kolay yolu tercih ederek onun hayatını karartıyorsunuz madem bazı şeyleri göze alamayacaksınız sahiplenmeyin