Göz Akıntısı Nasıl Önlenir?

yaseminzcn

Merhaba? Scottish kedimin gözleri sahiplendiğimiz günden beri akıyor bazen gözünü sildigimde kahverengi lekeli olduğunu görüyorum. Veteriner tıkanıklık testi yapti tıkanıklık yok enfeksiyon dedi 2 damla kullandik, damla suresincd azalma oldu ama tamamen gecmedi, su anda gun icinde sık sık akıyor gözü, uzun zamandir boyle veyeriner kronik oldugunu söylüyor sizce yapilacak birsey var mi?

6 CEVAP

izmir_pet

Genta damla ve terramiycn krem kullandiniz mi? Benim gozleri gormeyen kedimin surekli akiyor damla kesiyor. Bikac ayda bir kullaniyorum ara ara basladikca

yaseminzcn

Genta ve bi tane daha adini hatirlamadigim bir damla verdi veteriner kullandigimiz sure boyunca azaldi gibi ama damlalar bitince geri geldi. Terramicin kullanmadim, ne kadar surmem gerekir?

izmir_pet

Damlayla birlikte kullanmaniz lazim en etkili sekli icin. Damladan yarim saat sonra aksamdan aksama cok minik (yaklasik mercimek tanesi kadar) alip goz pinarina boydan boya surun. Goz onu emiyo icine kadar. Enfeksiyonel seyleri geciriyo. Bizimki gormemwsine ragmen akintiyi 1ay kesiyodu hep. Son bir aydir falan hic kullanmadik baslamadi akmaya

izmir_pet

biraz belki cinsinden de kaynaklanabilir tabii. Cok akinti varsa kullanin. Yoksa zaten cayla silip kurulayin yeterli olur

yaseminzcn

Çok teşekkür ederim cevaplariniz icin, akinti cok var acikcasi siliyorum yarim saat sonra yine islak gozu :( o yuzden bugun hemen baslicam damla ve kreme bir deneyip tekrar baska bit veterinere gostericem teşekkür ediyorum herkese

yaseminzcn

Tobrased damla ve terramicine kullandik 1 hafta boyunca sabah aksam ama yine aybi :( cok üzülüyorum, baska önerisi olan var mi?