Kısır Kedi-Mama

Cansumuezza

Arkadaşlar kedim 7 aylık dişi. kısırlaştı 6 aylık civarındayken. vet matede sordum başka bir veterinere daha sordum kısır mamaya geçin demişti. ama kedim zayıf ve çok harketli yani sonuçta daha yavru sayılır. 12 aylık olana kadar gelişimi açısından yavru kedi mamasına devam etmeyi düşünüyorum kilo problemi olmadığı sürece. sizce bir sorun olurmu olursa nasıl bir sorun olur?

9 CEVAP

Ares07

Benim kedim de 10 aylıkken kısırlaştı erkek. Şuan 11 aylık 5 kilo 600 grama ulaştı. Kısırlaştıktan sonra gerçekten çok yemeye başladı. Zor kontrol ediyorum. Boyu uzun olduğu için şuan için kilolu değil, sadece dikkat etmem gerekiyor. Ancak kilo sorunu olsun olmasın kısır mamaya geçmek gerekiyormuş. Çünkü idrar yollarında kiste neden olabiliyormuş normal mama.

Berivanakar

Kilo almadığı sürece yavru mamaya devam edin. İdrar yolu için de himcat urinary macun kullanın

Ares07

Açıkçası ben normalde yetişkin ile devam ederim, hatta kısır yetişkin karıştırırım aynı markanın diye düşünüyordum. Ama veteriner çok şiddetle asla normal yememesi gerektiğini söyleyince sadece kısır kullanmaya başladım. Belki yavru ve kısır karışık devam edip sonra direkt kısır verebilirsiniz. Erkekte özellikle idrar yollarında kiste neden oluyormuş kısır olmayan verilirse. Dişide neler olur tam bilmiyorum

Cansumuezza

güncel "

Cansumuezza

benimki dişi ve hala zayıf çok yeme gibi bir değişim olmadı. hala normal yiyor. çok sıkta mama değiştirmek istemiyorum napıcam kararsız kaldım :/

Cansumuezza

berivan hanım teşekkürler @ares evet veterinerler ısrar ettiği konularda bide niçinini anlatsa süper olcak ama erkekse bencede kısır yesin dişide nasıl bir sorun olabilir bende hala tam anlayamadım..

Cansumuezza

bu arada kısır ve yavru kedilere uygun advance de bir mama var ama içeriğe göre fiyat gereksiz pahalı memnun olan kişi sayısıda çok değil..

Hulya07

Benim 2 kedim var biri kısır dı diğeri yavruydu mamaları ayırma lüksüm olmadığı için diğeri 3 aylıktan beri kısır maması yiyor ve gayet sağlıklı ama kısır kediler için olan ND nin full proteinli mamasından yiyorlar tavsiye ederim süper bir mama İran Kedisi olmalarına rağmen neredeyse tüt dökümleri yok

Cansumuezza

anlıyorum ama 3 aylıktan bu yana çok erken geldi bana.. neyse sağlıklı olsunlarda. biz Nd balıklı kullanıyorduk ama pek memnun kaldığım söylenemez tüy dökümünde vs. şuan yavru kedi mamasına geçtim 1 yaşına kadar devam edip sonra güzel bir kısır kedi mamasına geçicem sanırım.