Kısır Kedilerde Mart Ayı

kurban1525

Herkese merhaba. Kedimde aşağı yukarı bir aydır hissettiğim bir rahatsızlık var. Belki de ben paranoya yapıyorum bilemiyorum fakat şunu sormak istiyorum, başlıkta da gördüğünüz üzere kısırlaştırılmış kedilerin mart ayı sendromu oluyor mu? Kedimi kısırlaştırdığımda 9 aylıktı ve daha henüz idrarı kokmaya başlamış, uzun uzun miyavlamaya başlamıştı. Çiftleşme hiç olmadı.

5 CEVAP

Ne kadar oldu kisirlastiralı ?

Anonymus552223

Bana sey demisti veteriner, kisirlastirsan bile bobrek ustu bezlerinden biraz hormon salgilamaya devam ediyormus. Yani yavrulayamaz veya yavrulatamaz ama testesteron seviyesi bazen artabilir.

kurban1525

geçen sene bu zamanlardaydı yanlış hatırlamıyorsam. Ya da yaza doğruydu yani minimum 10 ay önce falandı

kurban1525

Anlıyorum belkide bu yüzden.. Teşekkürler

Zamanı sormamın sebebi operasyon dan 1 2 ay sonra anca hormonlar düzen e giriyormuş acaba ondan mi dedim ama baya olmuş kisirlastirali o nedenle bilemedim veterinerinize bi sorun isterseniz