Geçmeyen Hapşırık

Ecerana

Merhaba arkadaşlar bundan 2,5 ay önce 3-4 aylık kedim grip olmuştu ağır Bi şekilde 5 gün antibiyotik iğne kullandık gözü gripten dolayı çok kötü idi damla kullandık. Hastalığın üstünden 2 ay geçti bazen gözü akıyor ama asıl beni endişelendiren geçmeyen hapşırığı arka arkaya 2-3 kez de hapşırdığı oluyor 10-15 kere de mutlaka hergün oluyır bu veterinerimze aşı için görüştüğümüz de hep söyledim alerjiktir dedi ama çok inanmıyorum çünkü burnu da akıyor kumu tozutmuyor sıfır toz parfüm de yanında sıkmıyorum sıkarsam hemen havalandırıyorum. Ve zaten parfüm sıktığım da ya da tuvaletden çıkınca hapşırmıyor normal de bişey yapmazken de hapşırıyor arabam olmadığı için bi tanıdığım fakülteye gittiğinde veterinere sordu ve veteriner 20 gün asist 5 gün de largopen antibiyotik kullansın demiş bn asist e başladım 5 gün kullandık largopeni de bugün alacaktım ama cuma günü yani asist ilacın 5. Günü kanlı hapşurdu önceden de asist kullanmıştık o zman da kan gelmişti ama bn içini boşaltıyor zannettim neyse bu sefer fazla kan görünce hemen ilacı kestim iki gündür kullanmıyoruz kan kesildi Allah tan ama çözüm bulamadık daha aranızda yaşayan var mı bu durumu ya da bilgisi olan yardımınıza ihtiyacım var

8 CEVAP

Ecerana

O alerjik olsuğunu söylüyor ama kedinin ev de nasıl hapşurdığını ben biliyorum alerjik olan kedi kanlı hapşırmaz kusura bakmayın ama herşey veteriner olmakla bitmiyor. O hayvan ile 7/24 aynı ortam olan benim bu zamna kadar çok hayvan baktım alerjik mi yoksa hastalık mı az çok ayırt edebiliyorum. İki gün önce veterinerime durumu anlattım kedim böyle hapşırıyor vs dedim o da grip olduğu zaman antibiyotik iğne verdiğimiz den bugüne hiç mi geçmedi dedi bn de evet deyince ve fakülteye gittik bu ilaçları söylediler vs diye anlatınca o zamn bu kedi alerjik değildir dedi bi anormallik vardır dedi ilaçları kullanıp tekrar durumuna bakacağız veterinerimizi değiştirmedik sadece yanlış anlaşılma dan dolayı o hep alerjik olduğunu düşündü. Yani demek ki bazen veteriner öyle diyorsa öyledir demek yanlış olabiliyor. Eğer alerjikdir deyip bişey yapsam belki daha kötü yerlere gidecek ti kedim. Şuan ilaçları kullnıyoruz bu sefer iyi olacak gibi inş 2,5 aydır geçmeyen bu hapşırık olayı geçecek. Hiç bir zaman alerjik olduğuna inanmadım zaten çünkü kedi kumu hiç tozutmayan Bi kum yanında parfüm de sıkmıyorum deterjan vs de ortalıkta değil sürekli ev süpürüyoruz toz vs de olamaz o yüzden Bi hastalığı olduğu zaten belliydi

Ecerana

Kimsenin mi başıma gelmedi hiç mi fikri olan kimse yok arkadaşlar lütfen bilginiz var ise görüp geçmeyin

Bgisan

Salı gününden beri benimki de hapşırıp duruyor. Günde belki 20 kere. Üstelik hastalık falan da yok gayet sağlıklı. C.tesi veterinere gidicez o zaman sorucam.

Poncik2016

Bu konuda pek bilgim yok ama alerjik değildir. Çevremizdeki başka veterinerlere de danışın. Genel muayene yaptırın. Akciğerlerine baktirin. Ne bileyim . Tek bir veterinere bağlı kalmayın isterseniz. Geçmiş olsun

Ecerana

Hem fakülteye hem de kendi vet i mize götürdüm ikisi de şimdi Bi antibiyotik ilaç verelim dediler bronş boşaltıcı bi ilaç varmış şimdi onunla birlikte kullanıyoruz iyileşecek gibi duruyor bakalım geçmezse tekrar gidicez artık teşekkür ederim

Therumeysa

Alerjik olduğunu söylüyorlarsa alerjikdir arkadaşlar veterinerler yanlış biliyo kafasından kurtulun kafanıza göre ilaç başlayıp bırakmayın heleki antibiyotikleri. Eğer ısrarcıysanız veterineriz güven vermiyorsa veterinerinizi hemen değiştirin ve hayvanı başka veterinere götürün birilerini yollayıp hayvanı görmeden fikir almakla tedavi olmaz

Ecerana

Ayrıca kafama göre de ilaç kullanımına başlamadım ne kadar tecrübem olsa da ilaç kullanımını hekimsiz kullanmayacağımı biliyorum antibiyotik ilacı da zaten reçetesiz alamıyoruz bildiğiniz üzere fakülte de sistem de hata varmış veremediler antibiyotik i ve bn de sağlık ocağına gittim doktor yazmadı kediler için hekimimiz önerdi dememe rağmen yani veteriner imzasız zaten alamıyorsunuz antibiyotiği kafama göre verme durumu yok yani

Ecerana

Antibiyotiği sistem hata olduğu için bir hafta geç aldık bn antibiyotik den önce başlamıştım asist ilacı vermeye ama asıl antibiyotik hastalığı geçireceği için aynı gün başlamak gerekiyormuş. Asist ilacı tek verdiğimiz için kan gelmiş yani biz de o yüzden kestik şimdi antibiyotik ile birlikte tekrar başladık