Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Daha önce evde hiç kedi beslemedim?

Balcakil
Balcakil

355


Biraz uzun yazacağım ama kedi almak basit bir şey değil. Kediyi alıp bakamıyorum diyerek sokağa bırakan insanlara çok sinir oluyorum. Bu sebeple en ince detayına kadar öğrenmek istiyorum. Her sitede farklı bir şey yazıyor. Bu endişelerime yardımcı olacağınıza inanıyorum. Şimdiden teşekkürler. :)Daha önce bahçede, çatıda vs. kedi besledim fakat evde hiç kedi beslemedim. Cins kedi gibi bir merakım yok. Küçüklüğümden beri sürekli kedi istiyorum ve artık dayanamıyorum. Öğrenciyim ve bir sitede yaşıyorum. Kirada oturduğum için kedicik eşyalara zarar verir mi gibi düşüncelerim var. Ayrıca bizim bahçedeki kedişler sosis vs tarzı şeyler yiyor fakat alacağım kediciğe nasıl mama alacağım konusunda kumu konusunda hiç bir fikrim yok. Ayrıca sabah okula gidip öğlen geliyorum ben yokken canı sıkılır mı yalnız kalabilir mi bilmiyorum. Ne kadar sürede aşı yaptırmam gerekir, klozete tuvaletini yapmaya alıştırabilir miyim? Genel olarak aylık, kediciğe harcamalarım ne kadar tutar? Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. :)

14 Cevap

Balcakil
Balcakil

355


Galiba çok uzun sordum. En azından bir soruya da yardımcı olsaydınız bir kedişin daha yuvalanmasına katkınız olurdu. :))

ziyanim
ziyanim

1780


Benim kedım mobilyaların kumaş kısmını tırmalıyor ama tırnağını kesersen bu sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/ferplast-gri-5808-kedi-tirnak-makasi-p-PTKZ8010690111902

ziyanim
ziyanim

1780


Soruyu dikkatli okudum da. Bende öğrenciyim bende kirada kalıyorum. Kedi masraflarından gözünüz çok fazla korkmasin. Ve kedınızın canının sıkılacagını düşünmüyorum. Ona oyuncaklar alırsanız o oyunlarına dalar gider.

ziyanim
ziyanim

1780


Küçük kedi almayın çünkü o surekli bakım isteyecek. Size bence en az 2 aya ulaşmış bir kedi sahıplenmenızı tavsiye ediyorum.

ziyanim
ziyanim

1780


Kediler bildiğiniz üzere doğuştan kuma yapma güdüsü ile vardırlar. Yanı siz bahçedekı toprağı da alıp tuvaletine koysanız yine kumdur ve kedıdır yapar. Ama önce tuvaleti ona tanıtmanız lazım. :)

ziyanim
ziyanim

1780


Alacağınız kediye mama markası oneremem ama fiyatı ucuz olan adi pahalı olan ise mükemmel kaidesi kesinlikle yanlış. Ayrıca şu kedi maması kedıde bağımlılık yapıyor su kedi maması böbrekte taş yapıyor yalanlarına da inanmayın. Tek sıkıntı ne mama ile baslarsanız onunla ılerleyın çünkü mama değiştirmek kedınızın ağız tadını değiştirmek yanı yememezlık yapar sızı sıkıntıya sokar falan. :(

ziyanim
ziyanim

1780


Kum olarak da natüral kum (yanı bahçedekı kumu kullanabılırsın. Bu da kokuyu engeller.

ziyanim
ziyanim

1780


BENTONİT İNCE TANELİ - EKSTRA EMİCİ KEDİKUMUHızlı ve en iyi topaklanmayı sağlar.Koku emme kapasitesi çok yüksek olan özelbir bentonit madeninden üretilmiştir.0,5 - 2,5 mm Bentonit sıradan kumlara göredaha az atık oluşturur uzun süreli ve enekonomik kullanımı sağlar.Kokusuzdur , kokuya karşı hassas kedileriçin idealdir.Tamamen doğal Bentonit'in içerisinde hiçbirtoksik madde bulunmamaktadır ve içerisindekiminerallerin geometrik yapıları sayesindeyüksek sıvı emme özelliğine sahiptir. Bu sıvıemme kapasitesi hızlı en iyi topaklaşmayısağlamaktadır. Sıvıyı kısa sürede emerekhapseder, bakteri oluşumuna izin vermez.İnce taneli yapısı ve doğal Bentonit'in süpersıvı emme özelliği sayesinde hızlı bir şekildedayanıklı ve temizlemesi kolay küçük topaklaroluşturur.Sıradan kumlara göre daha az atıkoluşturması sebebiyle ekonomik ve uzunsüreli kullanım sağlamaktadır.

ziyanim
ziyanim

1780


Siz sormadınız ama ben söyleyeyim.Size cins olarak Tuxedo'yu öneriyorum. Diğer kediler ile aranızdakı resmiyet olurken tuxedo sizin arkadasınızdan daha yakın olur.

Balcakil
Balcakil

355


Çok teşekkür ederim sağolun. :)

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
838 Görüntüleme
14 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor