Kedimin Dişlerini Nasıl Fırçalarım?

peepinot

Kedim için diş fırçası aldım ancak zorlandım ağzına almak istemedi fırçaya nasıl alıştırabilirim acaba?

3 CEVAP

srplzngl

inanmiyorum ya, duvariniza yazmisim yanlislikla :')
kusura bakmayin, sikayet edin de kaldirilsin.
yine de yaziyorum buraya tekrar.

Enzimatik diş macunu kullanırsanız haftada 3-4 gün yeterli olur ama diş macunu şart değil, sonuçta kimyasal. Onun yerine her gün hindistancevizi yağı (soğuk sıkım, -extra- virgin olmasına dikkat edin) kullanabilirsiniz, tartar ve gingivite karşı çok etkilidir. Ben haftada 2-3 gün enzimatik diş macunu, kalan günlerde de hindistancevizi yağı kullanıyorum.

Kediniz büyük olduğu için alışması biraz zor olabilir, bu yüzden yavaş yavaş başlamanız lazım. Birkaç gün kediniz sakinken, kendini sevdirirken elinizle dişlerine dokunmaya çalışın ki dişlerine dokunulmasına alışsın. İkinci adım olarak aynı şeyi parmağınıza diş macunu ya da hindistancevizi yağı alarak deneyin. Ona da alıştıktan sonra parmağınıza bir gazlı bez sarıp o şekilde deneyin, isterseniz (ya da kediniz isterse :D) bu adımı atlayıp direkt diş fırçasına (kedi diş fırçası olması şart değil. yumuşak kıllı tercihen bambu bi’ çocuk fırçası da olur) geçebilirsiniz. Yine de alışamaz ya da rahat durmazsa dizlerinizin üzerinde durup kedinizi bacağınızın arasına sıkıştırın. Korkunç bir şey gibi geliyor ama sakince yapıyoruz tabii ki bunu :D

(Başka bir soruya yanıt olarak yazmıştım, oradan kopyaladım)

peepinot

Olsun önemli değil şimdi gördüm

peepinot

Çok teşekkürler bilgi için ☺️