Kedim Çok Vahşi

MishaSude

Anket

Bu normal bir şey her kedi yapar.
(7 oy)
Bu artık normal olmaktan çıkmış ve büyük bir hal alabilir.
(9 oy)
Toplam (16 oy)

Öncelikle merhaba, bu gün 5 aylık erkek kedim kardeşime saldırmış fakat bu diğerleri gibi değil. Genel olarak zaten ben hariç bütün aile üyelerine saldırganca davranıyor. Ne yapmam gerek hiç bilmiyorum bu durum canımı sıkıyor artık

15 CEVAP

-Asil-

Karakteristik özellik, travma ya da yavruyken sert oyunlar oynatma gibi faktörlerden hırçın olabilir. Size atlamasına izin vermemeye çalışın sevilmek istemiyorsa zorlamayın. İlerleyen aylarda kısırlaştırıp özellikle iki yaşından sonra sakinleşir. Öncelikle ana nedeni tespit etmeniz gerekir tabii bunu neden yapıyor geçmiş olsun bu arada

Cansumuezza

bence farketmeden canını yakmış olabilir. ben bizimkinin kuyruğunu kapıya sıkıştırdım bacağım aynı nu şekil :) kızgınlıkla alakalı olduğunuda sanmıyorum :)

Ayse_naz_G

kızgınlığa girecektir herhalde

MishaSude

Aslında ben de bilmiyorum bir kaç arkadaşım kızgınlığa girecektir olur böyle şeyler dedi ama en kısa zaman içerisinde veterinere götüreceğim inşallah ayrıca çok teşekkür ederim

Cansumuezza

oyun içinmi yoksa saldırganlık mı?

Gozdetemizel

Ayni durum bizde de var mesela tuvalete gitmek icin koltugun arkasindan geciyorum ve bianda koltugun ustunden koluma dis geciriyor,isaret parmagim boydan boya yarik,gecen aylardada
Gozumu yarmisti.6aylik suan.gecer diye bekliyorum ama ozellikle el ayak acaip dikkatini cekiyo.ustumde battaniye bile olsa ayagima saldiriyo.lazer aldim yorabildigim kdr yormaya calisiyorum ama henuz degisiklik yok.ve oyun amacli degil saldirma amacli yaptigini kulaklarini geri yatirmasindan anliyorum

Leyl003

Sanırım dönemsel bişey aynı durumu biz de yaşıyoruz.. benimkinin ne zaman kuduracagini bildiğimden o vakitlerde onu oyaliyorum.. hatta bazen yalnız bırakıyorum.. kediler dakik yaratıklar.. Onu iyi takip edin :)

oglusum

stres ten bence bizler hayvanları sevip besliycez diye eve kapatıyoruz örnek benim ev bahçeli muhtemelen başka kedilerde geliyor bizimkisi kendini hapis onlarıda özgür sanıyordu aşagiya indiriyorum ama bu ona yetmiyordu artık aşağıda kedi görünce kovalıyordum bizimkisi yukarıda bize yapmadığını bırakmiyordu geçen hafta öldü hala ağlıyorum keşke ölmeseydi özgürce yaşasaydı. ....

-Asil-

Bu arada kediler avlarını yakalamak isterler yani bu yüzden lazer gibi tutamadığı şeylerin moral bozduğu söyleniyor. Arada oyunlarınızda oynattığınız oyuncağı ipi vs yakalamasına izin verin bir de ısırma ihtiyacını gidermek için uygun bir şey verin ama gözetim altında yapın bunu herhangi riske mahal vermeyin, sevgiler

MishaSude

Genelde oyun amaçlı yapardı ama bu sefer biraz abarttı tabii o sıra ne olduğunu tam bilmiyorum okuldaydım

MishaSude

Bizde de lazer var ama yine saldırıyor aynı sizin olduğu gibi geçer inşallah kısırlaştırdıktan sonra :(

Cansumuezza

biz onları hapsetmiyoruz sokaklar onların özgür yaşam alanıda değil. zaten bir kedi sokaktada yaşasa aynı yerden ölmediği sürece bölgesinden ayrılmaz.

Gozdetemizel

Valla disardan korkan hayvan dun kapiyi azcik aralamamla firladi gitti.1saat ugrastim yakalamak icin.aslinda hata mi yapiyorum dogru mu bende bilmiyorum.bahce duvarlarimiz 2 metre,kosedeki agaca tirmanmadigi surece kacamaz,bahcede kediler ve cimendeki toprakta cok hamambocegi oldugu icin cikarmiyorum.bazen kucakta cikariyoruz tasmayla ama cirpinmaya basliyo eve girmek icin.dun korkan hayvan kacti gitti agzim acik kaldi.cikarsam alisacak hep kacmaya calisacak.artik ne digru ne yanlis bende bilmiyorum ve dikkat ediyorum bahce kapisini kapatiyorum ruzgarli diye,busefer saldirmaya basliyo.surekli miyavliyo.aciyorum burnu akiyo kakasi yumusuyo ruzgar carpiyo muhtemelen.napcami sasirdim

PsLuna

Benim kedim de oynarken ısırmak avını yakarlar gibi ayaklarıyla tepinmek istiyor elimle mümkün olduğunca az oynatıyorum ama gene de oynuyor tabi. annemle babamın dokunup kaçıyor zaten onlara ne tırnak açar ne ısırır. Roacutane kullandığım için derim çok ince ufacık dokunca kesilip kanıyor zaten ellerim. Ama ne kadar ısırırsa ısırsın acıyo dediğimde bırakır elimi hatta yalıyo bi de sıpa iyileşsin diye sonra bi daha :) Bu kadar hassasiyete rağmen hiç böyle yaralar açmadı bende kaldı ki Şu an süt dişlerini döküyor iş değiştirdiği için kaşındığından daha sert ısırmaya başladı ama çok ufak izlerim var. Konunun uzmanı değilim bi çok arkadaş normal demiş ama canı yansa bile bu kadar derin kesecek şekilde ısırması hiç normal değil bence saldırganlıkla oyun arasındaki farkı net öğretmek lazım. Kedi bi şey öğrenmez diye bi şey yok umursamazlar evet ama üzerine düşerseniz gayet güzel öğreniyorlar. Öyle döveyim ceza vereyim ödül vereyim öğrensinle olmuyor köpeklerdeki gibi. Davranışalarını iyi okumak lazım. Neyi ne zaman yapıyor gözlemlemek lazım. İlk kez kedi besliyorum sırf kulaklarını eğmesi ne demek anlamak için 20 video izledim. Bence kediler de anlaşıldıkça daha mutlu oluyorlar. Fikrim bunu normal görmeyin davranışalarını okuyun oyunla saldırmak arasındaki farkı öğretin

Anonymus552223

Bu kadari normal degil tabi, ama hergun olacak birsey de degil, o an kardesiniz ya cok sıktı, ya da kizdirdi. Kizginliga girince boyle yapmiyorlar tam tersi sırnaşik oluyorlar. Uyurken tirnaklarinin uçlarini kesebilirsiniz. Ve o sevdirmedikce sevmeye calismayin. Bu tarz derin yoluk bes yilda bir kac kez benim de basima geldi. Ufak tefek cizikler hep oluyor ama