Whiskas Junior Tam Yaş Mama

Demetcinar

Merhaba, arkadaşım kedilerime 8-9 paket kümes hayvanlı whiskas yavru kediler için tam yaş mama getirmiş. Geçenlerde bende 1-2 defa vermiştim zararlı oldugunu duyunca vermedim bidaha. Arkadaşım bilmeden alıp getirmiş. Bunu kullanan var mı? Ne yapayım bilemedim azda değil:( kedilerim 5 aylıklar. Mamanın resmini ekledim

14 CEVAP

minnoskoss_123

Sokak hayvanlarına verin, boşa gitmesin karın doyursun. Ama lütfen sokak hayvanları olmak dahil hiçbir hayvana market Maması almayın.

Cansumuezza

bende mecbur kalınca vermiştim bi kaç kez sevmedi yememişti. arasa sırada ödül olarak verebilirsiniz bişey olmaz. birazınıda sokaktakilerle paylaşırsınız

PsLuna

Öncelikle kendi kedinize vermeye tenezzül etmeyeceğiniz bir şeyi sokak hayvanlarına vermeyin. Ben bu görüşe çok sinirleniyorum onların ki de can. Bizimkiler evde diye çıt kırıldım onlar çok mu dayanıklı. Açlıktan ne bulursa yer muamelesi yapmayın. Tekir kediler melez ırk oldukları için oldukça dayanıklı oluyorlar. Bağılşıklık istemi güçlüyse korkmaya gerek yok. Bölerek verin yan ekti ishal vs. yapmıyorsadiğer yaş mamalar gibi düşünmeyin ama kuru mamasına ek yedirebilirsiniz. Çok arka arkaya kullanmayın.

Demetcinar

Bir paketini bölüp vereyim ozaman diger paketleride dışardakilere vereyim.
Teşekkür ederim.

Cansumuezza

evet sürekli ve aşırı kullanmadığınız sürece hiç bişey olmaz. sokaktakilerde sevinsin sizinkilerde. ayşe neden ne koysan yer onlar gibi bişey diyorsun ? onlarda açlıktan yiyor herhalde ne yapsınlar..

yck

Whiskas Felix reflex quik markalı yaş mamalar kedimi ishal yapmıştı

Demetcinar

Ben geçen sefer kullandıgımda ishal olmadı gerçi 2 3 günde bir vermiştim sonrasında vermedim. Çok kullansaydım olurdu belkide

Gozdetemizel

Whiskasin kuru mamasinin bobrek rahatsizliklarina sebep oldugunu duymustum ancak yas mamasiyla ilgili bisey okumadim.bendede vardi verdim bisey olmadi purinayi bulana kdr.sonucta her yas mama iceriginde zararli seyler barindiriyor ve veriyoruz.

Ayse_naz_G

ahımlasın içinde et değil et proteini var bence kullanmayın önüne koysan 24 saat yer ama iyi değil N&D yı öneriyorum kalanını sokak hayvanlarını verebilirsiniz nede bolsa ne koysan yer onlar... :)

Ayse_naz_G

duzeltme:whiskas'ın içinde et değil...

smgbkrccc

Ben çok zorda kaldığım zamanlarda veriyorum. Yani ilaç vs acil vereceksem. Benim kedim hemen ishal oluyor ve dışkısı çok kötü kokuyor, odanın 1 saat iptal yani.

Demetcinar

Ben dışardaki kedi köpeklere haftada 1-2 kere piliç tavuk alıp haslıyorum suyuna ekmek dograyıp tavukla karıstırıp verıyorum. Bu karısıma eklerim diye düşünmüştüm. Daha önceki verdiklerimde ishal falan olmadı allahtan dünde biraz verdim şimdiye kadar bir sorun olmadı. Olmazsa inş

batinaydogan1

Benzeri durumu bende yaşadım. Sokaklar bu mamayı bulamayan kediciklerimizle dolu o yüzden çöpe atmak yerine onların açlığına az da olsa çare olmak en faydalısı :)

Demetcinar

Yoo asla çöpe atmam tavuklu ekmek karısımına eklerim