Kalp Büyümesi Sorunu

Demetcinar

Merhaba 5 aylık erkek kedim oynayıp koşturduktan sonra çok sesli nefes alıyo ve yatıyo hemen. Daha önceden böyle birşey yoktu. Son 2-3 haftadır böyle. Videosunu çekip veterinere gönderdim. Kalp büyümesi sorunu olabilir pazar günü gelin kalp röntgeni ve akciger grafisine bakalım dedi. Ben üzerlerine düştükçe aman bişey olmasın canları acımasın dedikçe birşeyleri çıkıyo anlamadım gitti.böyle bir sorunla karşılasan oldu mu?

14 CEVAP

Poncik2016

Olabilir demiş. Tecrübe olarak konuşuyorum. Geçen günlerde Kedimin böbrek yetmezliği olduğunu düşünüyordum. Acayip paniklemiştim ağladım bile. Veterinere götürdük kan tahlilerine baktılar. Hiçbir şeyi yokmuş -_-. Veterinere götürün gerisi iyi yada kötu bir şekilde hallolur merak etmeyin. Geçmiş olsun

Cansumuezza

mutlaka başka veterinerlerede danışın söylediğiniz sorun 8 yaşından büyük olan kedilerde sık görülüyor diye biliyorum. aklınıza kötü şeyler getirmeyin hemen başka bir veterinerlede konuşun derim

Gamzessven

Canınızı sıkmayın. Söylediğiniz belirti başka bir şeyin belirtisi de olabilir. Tam tanı konulana kadar bekleyin ve bence de birden fazla veterinere gösterin.

Demetcinar

Filmleri çekilsin koydukları tanı ya göre başka veterinerede göstericem :( oynarken cok yormamaya çalısıyorum ama iki kedim oldugundan illaki koşturuyorlar evin içinde:(

Cansumuezza

sonuç nasıl götürdünüz mü?

Demetcinar

Pazar günü götüreceğim çalıştığım için kliniğe yetişemiyorum:(

Demetcinar

Sagolun. Evet olabilir dedi sadece. Normal hallerinde hiç birr dark yok keyifleri iştahları yerinde. Sadece oyun oynarken cok yorulduysa kosturduysa falan soluk soluga kalıyo çok sesli nefes alıyo. Başka belirti yok hiç . Bakalım umarım kötü bir sorun çıkmaz gelip geçici birşeydir:(

Poncik2016

Doğruluğuna bişey diyemem ama söz konusu kedim olunca intarnetten çok araştırdığım için az çok herşeyi biliyorum. Koşarken hırıltı gibi sesler de geliyorsa akciğer,soluk borusu veya burnunda sıkıntı olabilir. Ama dediğim gibi intarnetten bilgiler ne kadar doğrudur tartışılır. Ama bence çok ciddi bir problem olsaydı kedi koşarken değil otururken bile nefes nefese olurdu. Tekrar geçmiş olsun

Poncik2016

Ama tabiki de en kısa zamanda veteirnere götürmeyi ihmal etmeyin

Demetcinar

Veterinere götürdüm röntgen çekildi. Kalp saga dogru biraz büyümüş:( veterinerimiz şimdilik korkulacak bir durum yok ama ihmal etmemek gerek dedi filmleride verip adnen menderes üniveristesi veterinerlik fakultesine sevk etti. Kalp oldugu için profosorlerinde yorumlamasını ilaç kullanacaksada onların önerisi ile kullanılması gerektıgını söyledi. Bakalım orda ne dicekler:(

SenanurKsl

Ah çok üzüldüm umarım ciddi bişey değildir tedavisi hemen sağlanır yavrucağın çok geçmiş olsun

SBKart2207

Merhaba kediniz nasıl oldu, ne dendi , neden olmuş vs bütün bilginizi aktarır mısınız

Demetcinar

Merhaba, kedim iyi çok şükür. Röntgenle birlikte Başka bir veterinerede gösterdim. Korkulacak birşey yok bazı kedilerde olur böyle dedi. Yapısal kaynaklıymış. Takip edin dedi. 2 yaşına geldiler bir sıkıntıları olmadı hiç.

aysede

Kedinizin durumu nedir acaba? Benim kedimde de kalp büyümesi problemi var sadece önlem alınıyor şuan