Doymayan Kedi?

Fablemoon

kedime mama koyuyorum anında bitirip tekrar istiyor ne yapmam gerek? kilosu 3,5 kısır dişi.Kısır mama kullanıyorum.Günde kaç kere vermem gerek mamayı? Kilosuna göre 30-50 gram vermem gerekiyor.

9 CEVAP

cimcimeskim81

O mamayi azar azar koyun verin bakalım nasıl tepki vericek benim kızda doymak bilmiyor mama bitince hemen miyavlayip yenisini istiyor :D bu kediler doymak bilmiyor galiba

Anonymus552223

30 cok az degil mi ya? 50 bile az bence.

Anonymus552223

Kilosina gore diyorsunuz da kilosu da az zaten

-Asil-

Evet az gibi mama gramı ama mamadan mamaya da fark var ölçüyü neye göre belirlediniz? Günlük mama gramını ikiye bölüp mümkünse sabit ve birbirine dengeli saatlerde mama verin mesela sabah 8 akşam 8 gibi böylelikle biyolojik saat de oluşur

batinaydogan1

Yaşına göre kilosu normal. Mamayı az az vermek yerine fazlaca verin yiyebildiği kadarını yer gerisi mama kabında kalır sonra gelip yer. Kedilerde insanlar gibi neyi önünden kaçırırsan onu daha çok ister. O yüzden bırakın kendi haline zaten yemek isteyeceği kadar yiyecektir.

Fablemoon

kullandığımın mamanın arkasında kilosuna göre ne kadar verileceği yazıyor ben kendi kafamdan belirlemedim 30-50 gramı ve kilosu normal evet ama dediğiniz gibi yapıp mama kabı her boş olduğunda koyarsam ki kısır bir kediden bahsediyoruz metabolizması daha yavaş çalışıyor fazlasıyla kilo alır ve önüne geçemem.Benim arkadaşım da her kabı boş olduğunda verdi şimdi kedisini diyete sokmak mecburiyetinde kaldı ve ben ne kadar koyarsam koyayım o hepsini yer öyle yapar 6-7 ay Royal Canın kullandım kısırlaştırdıktan sonrada kullandım ama gerçekten yemiyordu sonra olsun yinede devam ediyim dedim ve 1 ayda 1.5kg birden aldı.Sonra Royal Canın'ı değiştirelim dedik tüy dökümü de yapıyordu mamayı da hiç yemiyordu,sevmiyordu.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Felicia mamaya geçtim 5-6 gün önce koyduğum gibi mamayı bitiriyor öyle doyunca kalkiyim yok hepsini tok olsa bile yiyor

Fablemoon

Bende isterdim tabiki böyle istediği her şeyi veriyim ama onunda sağlığını düşünmek zorundayım.Kısırlaştırdıktan sonra böyle aniden hemen kilo alıcağını tahmin edememiştim :D Ve sabah öğle akşam diye mamasını böldüm birde geceleri veriyorum zaten buna rağmen aç kalırsa miyavlıyor yine azar azar koyuyorum.

Anonymus552223

Batinay o öyle olmuyo iste. Ben de kisirlastirmadan önce dediginiz gibi yapiyordum mama tabaginda her zaman taze mamasi vardi, az yeyip cekiliyordu, fakat kisirlastolirdiktan sonra ayni yöntemle devam edince kilo aldi. Artik gramla vermek zorunda kaliyorum

-Asil-

Kesinlikle özen gösterin emin olun kilo sınırını geçince az vermek çok daha zor