Chance Maya Kedi Kumu?

Cansumuezza

bu kuma geçmek istiyorum. kullanan memnun kalan yada kalmayan artıları neler eksileri neler bilgilendirebilirmi? birde kedim doğduğundan beri bentonit kum kullanıyor bunu yadırgarmı ?

21 CEVAP

dilekttgn

Yaklaşık 6 aydır chance maya kullanıyorum. İki kedim var. İki çeşitini de denemiş biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Kedilerimin kumu dağıtma özelliği olduğu için iri taneli olanı kullanmaya devam ediyorum. Koku yapmıyor, topaklanması iyi ve uzun süre gidiyor.

ulvi029

Kargo güzel geldi.
arkadaşım kolaylıkla uyum sağladı.
topaklaşması na topaklaşıyor ama topaklaşan kumu almak kolay değil, yapışıyor ve geç kuruyor.
koku berbat. olduğu gibi kokuyu evin her yerinden alıyordum.
kenara dağılma konusunda diğer kumlarla nerdeyse aynı.
günlük temizliği ve genel temizliği zor.
ben pişman oldum aldığıma.

ulvi029

Kargo güzel geldi.
arkadaşım kolaylıkla uyum sağladı.
topaklaşması na topaklaşıyor ama topaklaşan kumu almak kolay değil, yapışıyor ve geç kuruyor.
koku berbat. olduğu gibi kokuyu evin her yerinden alıyordum.
kenara dağılma konusunda diğer kumlarla nerdeyse aynı.
günlük temizliği ve genel temizliği zor.
ben pişman oldum aldığıma.

DtAyse

Toz yapıyor mu? Betonit mırmır kullanıyoruz kedim öksürüyor. Kumdan şüpheleniyorum. Bunu deneyebilirim. Ayrıca daha çevre dostu bu galiba. Tuvalete gidiyosa en basitinden plastik poşet harcamıycaz.

mervegck06

benim kedim hiç hoşlanmadı. tabi bende çünkü evde bir çiş kokusu vardı ki akıllara zarar 2 hafta zor dayanabildim. sonrasında eski kumumuza geri döndüm.(karbon ile bentonit karıştırıyorum-gardenmix) inanın kedim bile nasıl mutlu oldu eski kumu koydum içerisindeki oynayışını görmeniz lazım.

DtAyse

Kampanyalarından yararlanıp 50 tl ye 7şer litreden iki paket aldım. Yanında bir de küreği geldi. Biraz eski kumundan ekleyerek yavaş yavaş geçtim. Kedim alıştı. Toz yapmıyor topaklanma fena değil. Sadece kakalarını tuvalete atıp çişleri biriktiriyorum poşette öyle çöpe atıyorum nolur nolmaz diye.
Öncelikle eskiden kullandığım betonit mırmırdan çok daha iyi. Kokusu çam kokusu ilk başta baya kendini belli ediyor ancak sonra baya azalıyor. Kapalı kutuda farkedilmiyor. Ben memnun kaldım. Patilere yapışma eve dağılma çok daha az eski kuma göre. Yine de aklımda soru işareti bırakan ürün içeriği tam olarak yazılmaması. Antibakteriyel yazıyor mesela bu özelliği veren ne konmuş? Topaklanmayı sağlayan ne konmuş sitelerinde bilgi olmaması bu konularda güvenilirliği azaltıyor bana kalırsa. Ve son zamanlarda bu tarz ürün yapan çok fazla marka gördüm. Hepsi çok uyduruk duruyor. Bu durum biraz kafamı karıştırdı.