Chance Maya Kedi Kumu?

Cansumuezza

bu kuma geçmek istiyorum. kullanan memnun kalan yada kalmayan artıları neler eksileri neler bilgilendirebilirmi? birde kedim doğduğundan beri bentonit kum kullanıyor bunu yadırgarmı ?

21 CEVAP

Gamzessven

İlk başta bentonit kumuyla karıştırınca yadırgamıyor yani alışıyor kedi. Hafif alerjik bir yapım var o yüzden bentoniti bwn kendim sevmiyordum, chancemaya çok doğal geldi memnunum. Tek eksi yanı kakasını ayırt edemiyorum yani kanlı ishal falan olsa nasıl anlayacağım diye düşünüyorum onun dışında bentonitten daha iyi geldi bana

Ecerana

Silver serisi 1 ay gidiyor diğer seriler bir aydan daha fazla gidiyor 10 lt si ya zaten dediğim gibi uzun üste gittiği için diğer kumlar ile aynı fiyata denk geliyor bir de bnim kedi kumundan aradığım tüm özellikler var koku yapmıyor topaklanıyor doğal sağlıklı tuvalete de atılabiliyor daha ne olsun :) bir de bez torbanın içine koyuyorlar kumu evde 4-5 tane torba olsu onları da market poşeti yapmayı düşünüyorum

Cansumuezza

suda çözünüyor ise çişte nasıl topaklanıyor acaba neyse bende en kısa zamanda deneyeyim o zaman teşekkürler herkese

Ecerana

Bn kullanıyorum seviyorum ama silver serisini sevmedim çişler topaklanmıyor ben gold serisini öneririm koku ve Topaklanma açısından iyi ama bütçeniz iyi ise premium da alabilirsiniz. bnim kedilerim ilk başta yadırgadı biri tuvaletini tuttu bir gün en son halıya yaptı biri de girip hemen yapıp çıktı üstünü örtmeyi bıraktı bn de bentonit kum ile karıştırıp koydum kaba sonra kum iyice kirlenince de atıp sadece chancemaya koydum kaba öylelikle alıştılar yani ama bazı kediler yadırgamıyormuş. Kumdan çok memnun kaldım soranlara hep öneriyorum instagram hesabımdan da bu kum ile ilgili yazı paylaştım o kadar yani ama tabi benim memnun olduğudan siz memnun kalmayabilirsiniz. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz isterseniz

Cansumuezza

anladım kum konusunda hassasım sık değiştiriyorum tek kedim olmasına rağmen baya gidiyor kum ama bu kum bana ekonomik gelmedi. tabi ilerleyen zamanlarda bütçem genişler ise deneme amaçlı alabilirim

Ecerana

Bn pro line bentonit kedi kumundan 30 lt yi 1 buçuk ay da bitirince bu bana daha ekonomik geldi açıkcası uzun süre gittiği için memnunum

Ecerana

Gamzessven benim kedim şuan kanlı dışkılıyor bn kanı görebiliyorum kum da kırmızı kırmızı belli oluyır Allah korusun inş hiçbir zman kediniz kanlı yapmaz da siz de görmezsiniz :)

zuhall

Ben dogal kum arayisi icindeyken yoktu sanirim yeni cikmis. Herzaman dogal kum kullanmak daha iyidir, cok super bir topaklanmasi olmasa da. Fiyati da uygun. Oyuzden denemeye cekinmeyin. Stokladigim kumlarim bitsin ilk firsatta ben de deneyecegim.

Gamzessven

Henüz ilk pakette olduğum için ne kadar gider bilmiyorum ama bentonitten çok da fark olacağını sanmıyorum uzun gider yine.

Gamzessven

Ecerana iyi oldu bunu öğrendiğim. Teşekkür ederim :)

Gamzessven

Yalnız Silver serisi topaklanmıyor , gold serisini öneririm deneyeceklere

DtAyse

Yorumların bu kadar farklı olması çok ilginç. Kimi kokusuz demiş kimi kokulu. Bu bende bir şüphe uyandırdı. Yine de sipariş verdim. İlk fırsatta da yorumumu bırakırım.

Cansumuezza

anladım o halde hiç aksiyona girmeyeyim ben çünkü yadırgayabilir teşekkürler :)

Ecerana

Şöyle çiş yapınca topaklanıyor kolayca klozete attığın da da su birikintisine girdiği için dağılıyor

Ecerana

Clear cat diye de bi kum varmış yeni çıkmış ona da iyi diyorlar o daha ucuz 20 lt 30-35 lira filandı herhalde Bi de ona bakabilirsiniz