Kedi Araba Yolculuk

z-liyya

Kedimi veterınere gotürücem canta var kedi için ve ilkkez olucak cok miyavlar mı aslında insanlardan korkuyor 50 dakika gıbı yol mesafesı ve toplu taşıma

7 CEVAP

izmir_pet

Evt cok miyavlar. Miyavlamamasi icin oncelikle cantayi benimsemesi gerekiyo. Canta bikac gun kapagi acik saloda kalsin. Girip cikabilsn surekli. Mamasini da icinde verin arada. Ayrica cantasina kapatip odadan odsya gezdirin ilk once. Sonrasinda sokaga cikarin onjnla biraz alissin. Bu kadar alisirsa fazla miyavlamaz. Benim ilk kez miyavlamisti asiri sekilde. Sonrakilerde asla sesini bile cikarmiyo artik

Poncik2016

Miyavalar. Yani arabayla 1 dakikalık mesafede bile can cekisiyorum ben:D toplu taşımada dikkatini başka birşeye çekmek için sevdiği bir oyuncağı elinize alabilirsiniz. Ayrıca kutuya kokusuna aşina olduğu bir eşya yada sizin kendi kıyafetlerinizden birini koymanızı tavsiye ederim

Poncik2016

Ama siz sakin gerginliğinizi ona belli etmeyin kediler hissediyor. Sürekli onla konuşun. Kısık ama neşeli bir sesle adını söyleyin. Saçma gelebilir ama benim kedim ben ona bebeğim diyince hoşuna gidiyor:D

Fablemoon

Kedim başlarken 2 dakika dışarıda dursa hemen miyavlardı ama şimdi dışarı çıkarıyorum böyle pikniğe felan giderken onuda götürüyoruz bel tasmasını takıp çıkarıp gezdiriyoruz bile ama yılda bir en fazla çünkü ev kedilerini dışarıda gezdirmek pekte faydalı değil.Sonuca gelirsek 3-4 kere dışarı çıkardıktan sonra dışarıdan hala korkar dışarısından asla korkusundan vageçmez ama miyavlaması durur bir zaman sonra

izmir_pet

Dedigim gibi evde tasima cantasina alismali once. Ona alismadigi surece agzinizla kus tutsaniz ise yaramaz:) ayrica benimki seslenirsem miyavlar, yoksa sesini cikarmaz. Bu da aklinizda bulunsun

z-liyya

Offf sıkıntılı iş ya yapacak bısı yok alıstırmam lazım

z-liyya

Evet oyle yaparım sacma degıl haklısınız :d benımkedım aslında gezmeyı cok sever oyle mıyavlamas hıc sokaga cıksa bıle yıne oyle umarım mıyavlamaz