Boğazına Kaçar Mı

Poncik2016

Arkadaşlar biraz saçma soru olabilir ama kedime matissa kısır aman aldım ama önceki yediği tüm mamalardan küçük taneleri. Boğazına kaçma gibi bir ihtimal var mıdir

7 CEVAP

Gamzessven

Bunu ben de soracaktım ya. Kedim bir ara hasta maması kullandı i/d gibi.onun taneleri çok büyüktü şimdi nd kittena geçtik ufacık taneleri. Yiyor ama ısırmadan yuttuğu oluyordur herhalde. Boğazına kaçma ihtimali ya da çiğnemeden yuttuğu için fazla yeme gibi bir problemi olur mu? Bir de kedilerin tat duyusunun çok gelişmediğini, tanelerin şeklinden daha çok zevk aldıklarını duymuştum. Bu minik tanelerle zevk alabiliyor mu acaba :D

Cansumuezza

büyük mama tanelerininde kaçma ihtimali var..genelde çok küçük değillerse kedilerimiz hepsi küçük taneli mamaları bütün yutuyor :D

Poncik2016

Ay nasıl tarif etsem. Hiç ortasında ufak delik olan mamalardan kullandınız mı onun genel boyutundan biraz daha küçük ve yuvarlak, boncuk gibi bişey.

Gamzessven

Nd de öyle o kadar küçük ki boncuk gibi gerçekten. Sütten yeni kesilen bebekler için gibi

Gamzessven

Karıştırarak veriyorum şimdi geçiş aşamasındayız. Mamayı tanıyınca kaçmaz herhalde boğazına ya. 4-5 gün oldu ama yemesi arttı. Doygunluk hissine ulaşamıyor mu acaba bilemedim

Poncik2016

Benimki de çiğnemeden yutuyor. Vallahi her mama yemeye gittiğinde tetikte onu izliyorum :D . Yarın okulda var napsam bilemedim

Poncik2016

Alışacak artık ne yapalım-_-