Erkek Kedi Kısırlaştırma?

Arkadaşlar merhaba.Bahçede bebekliklerinden beri baktigim kediler var.Biri dişi ikisi erkek.Dişi hamile oldugu için kısırlaştıramadım :(.Veteriner erkeklerden birinin çok gelişmiş oldugunu ondan şimdi kısırlaştırabilecegini söyledi.Dün ameliyat oldu gece orda kaldı.Bugün aldim.Diğer erkek olanı da bir yaşında kısırlaştıracak.Sekiz aylık olması erken mi oldu sizce?Boyutu falan büyük doktor da herşeyi gelişmiş dedi.Baya da araştırdım kısırlaştırmadan önce.Erkek ve bahçede kalıyor bir sıkıntısı olur mu bu durumun hani dışarda kaldığı için kısırlaştırmak onun için zararlı değil dimi?

6 CEVAP

???

Faytekin

Sokakda kaldigi için kısırlaştırmaniz iyi olmus,yoksa her gordugu dișiyle ciftlesmek isteyecek ve bunun sonu yok biliyorsunuz, heryer yavru kedi olacak kimisi olecek kimisi kaybolacak vs. vs.. Bence iyi yapmissiniz,gelisimini tamamlamasi acisindan 1 yasini beklemek daha iyi olur tabi

-Asil-

6 aylıktan sonra kısırlaştırma yapılıyor 8 ay normal üstelik veteriner gelişimini tamamlamış demiş :)

Aynen hatta dedi ki baya büyük diye digeri daha minyon ama bu baya büyümüs dedi ama bahcede yasiyor ya hani disarda oldugu icin bir sıkıntı olmaz dimi çiftleşme isteği duymicak çünkü

Berivanakar

6 aylıktan büyükse ve kilosu uygunsa kısırlaştırılabilir

Sekiz aylık şu anda kilosu ve boyutu da uygun kısırlaştırdık iki gün önce inşallah bir zarari dokunmaz