Yavru Kedime

4 aylık yavru kedime 1 yaş üzeri verilen balıklı mamalar dan verebilir miyim? Yavru kedilerin maması hep tavuklu ve kedim aşırı tüy döküyor.

10 CEVAP

Gozdetemizel

Orijen cat&kitten icerigine bi bakar misin?balik tavuk hindi-hindi cigeri baya zengin icerik.belki diyorum yer.cunki Limonda tekbasina tavuklu tekbasina etli mamalari yemiyo ,bu karisik icerigi bayilarak yiyo

Gozdetemizel

Yine mizmiz yavrucuk bi dert cikarmis :)
Bence verme.istersen balik&hindi&tavuk orijen cat&kitten var biz hic tuy sorunu yasamiyoruz ama tabi butce konusuna bisey diyemem biraz tuzlu fiyat

Eymentalay

Gozdetemizel’in dediği mama iyidir bir de acana pacifica veya orijen six fish deneyebilirsiniz balıklı malalar tüy dökümüne iyi gelecektir içerikleri iyi ve tahılsız oldukları için yavru kedi mamalarından çokta bi farkı yok sadece taneleri biraz büyük :)

Gozdetemizel

Eymen bey komple balikli mamalarin civa acisindan yavrulari cok yordugu beyanlari var genelde.bilemiyorum ama ben six fishe gecmekten oyuzden vazgectim.balik hindi tavuk karisik olsa da tuy dokumu hic yok bizde.ustelik yavru daha kucuk belki yanlis yonlendirmis oluruz diye yazmak istedim.zira 52 haftadan once yetiskin sayilmiyolar ve daha dis dokecek.six fishin yada pasificanin tane ve sertlik durumunu bilmiyorum tabi parcalayabilir mi?

Kafam karıştı valla arkadaşlar.. yaşı dolana kadar mecbur tavuk içerikli mama vericem sanırım. Hindili filan var mı bildiğiniz yada kuzu etli? Fiyat önemli değil.

Berivanakar

Kaliteli tavuklu bit mama kullanıyorsanız tüy dökümü mamadan değildir yavru kedime nd tavuklu kullanıyordum tavuğun kalitesiz yerlerini kullanmadığı için mama tüy dökümü yoktu ve tüyleri parlaktı

Anonymus552223

Buyuk kedi mamasi da kullansaniz bisey farketmez demisti biizim veterienr. Kendisine cok guveniyorum. Hills ve proplan önermeyen nadie veterinerlerden. Tabi belli aydan sonra. Sizinki de dort aylik bayagi buyuk

LenaHanim

Kuzu etli prochoice var bi tek bildiğim yavru maması ama onu da tavsiye etmem.

Eymentalay

@Gozdetemizel ben o kadar ayrıntının abartı olduğunu düşünüyorum firma acemi bir firma değil o sorunu bizden önce kendileri fark edip önlem alırlardı bence :) zaten tüy dökümü sadece tavuktan değil tahıldan ve mamanın içindeki kalitesiz malzemelerden oluyor genelde o yüzden kaliteli ama tahılsız bir mama iyi gelecektir bütçe sorununuz da yokmuş anladığım kadarıyla o yüzden yine Gözde hanıma katılıyorum orijen cat&kitten iyidir bir bakın isterseniz

Tamam arkadaşlar teşekkür ederim