Kedim Hiçbir Şey Yemiyor

kurban1525

Merhaba değerli arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde bahçemde 4 adet sarman kediyi sahiplendirme ilanı vermiştim, bilenler bilir. Bu kedilere bakmaya devam ediyoruz. 3 tanesi pofuduk gibi oldu, neşeleri ve sağlıkları çok yerinde. Ancak bir tanesinin rengi diğerlerine göre daha mat, hiç doğru düzgün bir şey yemiyor. Annem alıştırmış şokta satılan yaş mamadan alıyor, Whiskas marka. Başka yaş mama hiçbir şekilde yemiyorlar. En kalitelisini dahi yemiyorlar. Bu sarman ayrıca çok korkak olanı. Sorunu iç parazite bağlıyorum fakat emin olamıyorum. Zaten öyleyse veterinere götürüp bir kerelik bile olsa iç parazit yaptırmayı ve parazitlerinden kurtulmasını istiyorum. Sizce bu kedinin ne sorunu var?

11 CEVAP

Gamzessven

Endişelendirmek istemem ama bu söyledikleriniz hastalık belirtisi bence. Veterinerize danıştınız mı

bappatan

Wiskas gibi markalardan sonra kediler kaliteli mama yemezler baharatlı olduğu için ona alışıyorlar bir nevi bağımlılık gibi düşünün. Alışması için süre lazım hatta karıştırıp koysanız ayıklayıp yerler falan. fakat sizin anlattığınız şey buna bağlı olmayabilir vet e sormalısınız

Gozdetemizel

Tavuk gogsu alip haslayabilirsiniz icine havuc kabak rendeleyip 10-15 dk haslayip blenderdan cekip vermeyi deneyin bakalim yiyecek mi

kurban1525

ne yapsak olmuyor. Hayvan yemiyor. Dediğim gibi tüyleri de çok mat, çok hareketsiz.

kurban1525

hayır danışmadım ancak götüreceğim. Aylardır bu halde, bir ara düzeldi gibiydi yine böyle oldu sanırım. Tüyleri diğerlerine göre kısa ve mat, daha az hareket ediyor. Grip oldu galiba çünkü çok soğuktu havalar bu sıralarda. Grip için nasıl bir tedavi yapabilirim bahçede baktığım kediye?

Poncik2016

Bu konulardan anlamam ama kedi küçükse gençlik hastalığına yakalanmış olabilir mi ki.

kurban1525

o nasıl oluyor? bu gün bir gram yaş mama yedi başka da yemedi, diğerlerine göre nasıl fark ediliyor bir görseniz... cidden içimiz çok acıyor ne yapacağız bilemiyorum ağzına kadar sokuyorum mamayı bana mısın demiyor

oglusum

benim kedilde böyleydi malesef geç farkına vardık ve oldu.

Cldkgkcs

Yememesi kötü.. Veterinere gidebilecekseniz bir an önce gidin gripse diğerlerine bulaştırma ihtimali de var geçmiş olsun

oglusum

veteriner bana bi kedi yemek yemiyorsa o artık ölecek bi kedi dedi bakın kedinin kulak içi ağzı derisi sarimi

kurban1525

evet ayıklayıp bile yiyorlar... Bilmiyorum ölme ihtimali çok yüksek gibi geliyor bana da, biz en azından daha mutlu daha huzurlu bir hayat sunmaya çalıştık diyebiliyorum fakat evdekiler bu durumu kaldırabilir mi pek zannetmiyorum. Umuyorum ki toparlar yavaş yavaş bu gün ve dün çok nadir de olsa mama yedi. Whiskas için de ne yapacağız bilmiyorum, buradan 2 ay sonra falan taşınacağız ve bir daha whiskas veren de olmayacak bu miniklere... Nasıl olacak gerçekten hiç bilmiyorum