Kediler İçin Sakinleştirici Şurup Veya Malt?

rabiaari

Sitede bir kedi bakıyoruz . Dişinde sıkıntı var veterinere götürmemeiz gerek ama kedi çok hırçın. Asla kutuya koyamıyoruz koysak bile orda tedavi için zaptedemeyiz. Surup gibi bişey yokmudur sakinleştircek bikaç saatliğine? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

10 CEVAP

rabiaari

Çok teşekkür ederim. Yazmayı unutmuşm. Yaş mamayla kandırıp kutuya koyduk. Sağolsunlar oradada veterinerler halletti. Dişi çekildi. Şimdi çok daha iyi

Cansumuezza

pasiflora şurup var ama hırçınsa onuda içiremezsiniz

Gozdetemizel

Gimcat antistress malt.dun ben denedim baya durgunlasti ama kuru mamaya katin isterseniz

rabiaari

Cansunuezza etkilimi o şurup

Cansumuezza

ben kızgınlık döneminde kullanmıştım bir kere iki saat kadar etki etti yani etki etti derken öyle baygın olmadı sadece uyudu sakinleşti

Anonymus552223

Veterinere gidince sakinlesiyorlar genelde korkudan ama siz yine de riske atmayin tabi

Anonymus552223

Hayirli olsun kediniz

rabiaari

Baygına yakın olması gerekiyor ki iğne yapabilsinler. Dişinin çekilmesi gerekecek büyük ihtimalle. Sedapet diye bi macun varmış bulamadım hiç bi yerde napcamı şaşrdm yemek bile yiyemio hayvan

Cansumuezza

siz kutuya koyabilirseniz sedapeti veteriner uygular

Gozdetemizel

Sedapeti hic onermem.kedim boxta hic durmadigi ve 4 saatlik bir ucak yolculugu yapacagimiz icin akrabamiz olan veterinerin kontrolunde kedi 2,5 kg iken 0,1 ml denedik.hayvan ne ayildi ne bayildi kustu kakasini kacirdi inledi durdu.asla yatmadi oturur vaziyette sallandi durdu ayakta.buyuk pismanlikti benim icin ve ucakla getirirken hicbiswy vermedm.yurtdisinda ise gecen hafta kisirlastirma oncesi kan almak icin igneyle bayilttilar.okdr az enjekte ettiki doktor sagllsun sadece kaslari gevsedi.gozleri acikti.ilaci idrar ve diskiyla atarmis buyuzden 8 saate yakin altina hasta bezi serdik surekli damla damla cis kacirdi.enazindan kendini parcalamadi sedapet gibi.ve vetmate ten mehmet beye sordugumda Pasifloranin sedapetten daha zararli oldugunu soyledi.asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik yani