Vegi 5 Aylık. Son Günlerde Tuvaletini Yemeye Başladı Tüm Aşıları Var Ama Anlayamadım Sizce Neden

Busragokcen

Çok kızıyorum ama devam ediyor arkamı dönünce. 2 aylıkken yapıyordu bırakmıştı şimdi yine başladı bu kötü huyuna. Günde 3 kez yemek yiyor balkonu da tüm gün açık eve yapıp yese saklıyor diyeceğim ama dışarda da aynısını yapıyor

10 CEVAP

naz16

kesinlikle yemesini engelleyin çok tehlikeli

Muhtemelen besin olmayan şeyleri yemeye sebep olan Pika Sendromu var köpeğinizde. Pikaya sebep olan iki şey var bazı minerallerin eksikliği ve/veya psikolojisinin bozulmuş olması. Psikolojisinin bozulmasından kastım kıskançlık vs de olabilir. Mesela bebek falan varsa evde veya çok yalnız kalıyorsa. Veterinerinize danışıp sebebini öğrenerek sorunu halledebilirsiniz. Beslenmesine o kadar önem göstermemize rağmen küçükken benim kedimde de vardı, mineral eksikliğinden kaynaklıymış. Dışkısını değil ama kağıtları, gazeteleri falan yiyordu. Mama kabı için altlık almıştık ve onu bile yemişti. Bir süre takviye alarak üstesinden geldik. Çok geçmiş olsun umarım siz de üstesinden gelirsiniz

Busragokcen

Denemediğim yol kalmadı nasıl engelleyebilirim sizce

Serkan8291

Mrh hergün yumurta haslaması ve vitamin ve yumurtanın kabugunu kurut sonra toz haline gelene kadar iyice ez yas mama felan veriyorsan ona kat baska care yok ve kesinlikle tuvaletini yaptı diye kızma

Serkan8291

Halen devam ederse yumurtayı günde 2 kere ver

Busragokcen

Her gün haşlanmış yumurta ve kabuğunu veriyorum ek olarak ev yemeğinden yiyebileceği şeyler de veriyorum mamasıda iyi bir marka olmasına rağmen yapıyor evde küçük kardeşim var onunla ilgilenince çocuğu ısırıyor. Tuvaletini yaptığında kızmıyorum zaten çıkıp balkona yapıyor ama veterinere de danışacağım teşekkürler

DamberB

neden tuvaletini balkona yapıyor? 5 aylık yani dışarı çıkabilir demek. Kar yağmur olsa bile çıkmalılar ama süre azalmalı. Tuvalet ihtiyaçlarını yapıp zihinsel yorgunluklarını koklayarak atmalılar. Eviniz aslında onlar için orman yani yaşam alanı ve köpeklerin öz farkındalıkları olmadığı için yaptıkların şeyin onların olmadığını düşünüyorlar. Yani bir düşmanın tuvaleti olarak algılıyorlar sürüdeki diğer köpeklerin güvenliği için yiyor olabilir. Ben uzman değilim. Lütfen kötü karşılamayın. Fikrimi söylüyorum.

Eğer evdeysen köpek tuvaletini yapınca hemen köpeği başka odaya kapat sonra dışkısonın üstüne sevmeyeceği kokular sür mesela sirke. Sonra köpeği serbest bırak ve dışkısını koklamasına izin ver bir kaç gün böyle yap sonra yemeyeceğini düşünüyorum.

Yunus3

Yıka sonra temizle olur

Busragokcen

Eve akşam geliyorum okulum dolayısıyla evde annem oluyor sadece oda dışarı çıkaramaz kontrol edemiyor vegi çok hareketli hiç durmuyor bende akşam çıkarabiliyorum sadece ben yokken çıkıp balkona yapıyor. Ve tuvaletini hiç tutamıyor dışarı alıştırmak biraz zaman alacak gibi.