N&D Mamaya Geçiş

introvert

Merhabalar, 2 buçuk aylık kedimiz için önceden proplan kitten almıştım ama kötü yorumlardan ve mama içeriğinden dolayı 1 paket kullanıp ND ile değiştirdim. ND mamayı biraz proplanla karıştırıp koydum ama neredeyse hiç yememiş. Denemek için elimden yedirdim az da olsa yiyor, ama kabına gidip yemedi bugün hiç, normalde sabahları iştahla yer mamasını. Yeni mamaya kaç günde alışırlar sizce? Karıştırıp mı vermek gerek alışana kadar? Hiç yemez sevmez diye de korkuyorum. ND sevmeyen, yemeyen kediler de olabiliyor mu acaba?

6 CEVAP

smgbkrccc

Merhaba. Ben mama değişimini 1 hafta süreçte yapmıştım. İlk günler proplan ağırlıklı mama koyun, NDyi anlamaz aralarda. Ve evet nd sevmeyen çok kedi var, burda da birçok kişiden okumuştum. Sizinki kokusundan mı rahatsız oluyor acaba? Bir mama kabınada sadece proplan koyun bakalım onu yiyecek mi.

Gamzessven

Ben de geçiş aşamasındayım ve önce eski mamasını seçip yiyor eskiler bitince ndyi yemeye başlıyor. Bir de miyavlaması arttı sanki başka bişeyler ver der gibi. Zevk almıyor galiba nd kittendan. Ama alışacağını düşünüyorum sadece nd koymaya başladığımda. En azından sağlığı için devam etmeyi düşünüyorum ndye

Faytekin

Mama gecis sürecini daha uzun tutun, yeni mamayı daha az miktar koyarak baslayin,gerekirse 2 hafta 3 haftaya kadar uzatin bu sureyi alisacaktir mutlaka

introvert

çok teşekkürler, dediğiniz gibi ayrı bir kaba sadece proplan koydum ondan yemeye geldi, gelmişken karışık kaptan da biraz yedi ama yine de çok yemiyor. Yeni mamanın miktarını daha da azaltıp deneyeceğim birkaç hafta bakalım.

Cansumuezza

aslında ndyi çoğu kedi reddetmez ama

onurtemiz

1 hafta max 10 gün yeterlidir. 60 gr yiyorsa 10 Gr Nd 50 Gr Proplan diye başlayın bunu 1 haftaya göre ayarlayın kademli olarak oranları değiştirin. Zaman tanıyın o bir canlı illa yiyecek bir şeyler kendini öyle aç bırakamaz otoriter olun hayır komutunu öğretin şimdiden