Kedi Diş Temizliği

kedilik

1 yaşındaki kedimizin dişinde son bir aydır ağır ağız kokusu var, diş etleri de kırmızı.veteriner daha öncesinde diş eti kanaması olduğu için tedaviye başlamıştı ama kanama kesilince tedavi devam etmedik(devam edilmesi gereken bi tedavi miydi onu da sormadık açıkçası.) Veterinerinere göstermek dışında (bi kaç gün içinde göstereceğiz çünkü) diş bakımıyla ilgili önerileriniz nelerdir, siz ekstra bi şey yapıyor musunuz kediniz için?

12 CEVAP

Biz de şuan ilaç kullanıyoruz size tavsiyem acilen veterinere gösterin çünkü dış eti erimesi yapabiliyor bu kendi kedimde var birde hindistan cevizi yağı surenlerde varmış bazıları da fircaliyor ama ne ile onu bilmiyorum bende bulamadım şahsen

kedilik

çok teşekkürler

seydayhan

Ben bizim kullandığımız diş fırçalarından yumuşak olanlarla, biopet active’in ağız diş solüsyonu var onla dişlerini fırçalamaya çalışıyorum. :) ağız kokusunu baya önledi

kedilik

solüsyonun içeriğinde tam olarak ne var acaba? yanlış bilmiyorsam içmeye suyuna katılıyor bu solüsyon. içeriği hakkında internette bilgiye ulaşamadım

Gamzessven

Diş eti kanaması olmadı ama kedimin genel bi diş hassasiyeti vardı. Diş etleri kırmızı kırmızıydı ve ağzı kokuyordu. Veteriner dentavedin verdi iyi geldi o sanırım bitkisel bişeymiş. Bi de ağız florasını düzenleyen tamamlayıcı yemler var sanikiss gibi. Belki onlara bakabilirsiniz

kedilik

bakacağım :) çok teşekkür ederim

Fablemoon

Benim kızda da diş sararması vardı herkes diçlerini fırçalamamı önerdi.Bakalım bugün pet shoptan diş fırçası ile diş macunu aldım çoğu kişi öneriyor var belki deneyebilirsiniz.

kedilik

markaları nedir acaba?

srplzngl

hindistancevizi yagi gingivite cok iyi geliyor. soguk sikim, extra virgin bir hindistancevizi yagini gunde 1 ya da 2 kere, kulak cubugu ya da parmaginizla dis etlerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

kedilik

hindistan ceviziği yağı insan için bile tartışmalı konu halindeyken kedi için,bilemedim.kafa karıştırıcı. teşekkür ederim öneriniz için :)

srplzngl

o yuzden soguk sıkım ve extra virgin olmasi gerektiginin altini cizdim, markayi dikkatli secmek lazim. baska bir acidan risk teskil ediyor muymus?

kedilik

insanlar için damar tıkanıklığı kalp rahatsızlığı yaptığı vs vs gündemde bu aralar.Hatta Harvard'lı profesör hindistan cevizi yağı için saf zehir demişti.hala muallakta olan bi konu