Tüy Dökme

Selvidogan

Kedim 1,5 yaşında ve normalde çok az tüy döker ama şu sıralar tüyleri resmen kopmaya başladı. Bu mevsimlerde normal midir?

5 CEVAP

Feyzaaa555

Benimkide 7 aylik buzamana kadar hiç tüy dokmezdi son 15 gundur cok tüy dokuyor heryer tüy mevsim değişikliğinden dolayı oluyormus

Recileo

Ben sirf onun icin mama aldim dün. Temizlik yapmaktan yoruldum ama yinede her yer tüy

friolera

bizde de ayni durum var, zaten tuy dokuyordu iyice artti, veterinerimiz ocak sonu--mart arasi normal demisti

onurtemiz

her gün taramanız gerekiyor. Onların derisi esnek merak etmeyin öyle kolay canları acımazlar alın onlar için tarak ve ta fırçayı kırlent gibi bir güzel tarayın. Fırçalayın kedinizi. Ama işlemi her gün en az 5 dakika yapın. Her gün tarafın 1 hafta göreceksiniz ki çok az tüy dökülmeye başlayacak.

balıklı mamalara geçebilirsiniz ama kokudan dolayı sade Mayıs sonunda başlayın derim

Furminatör ve ya taraklı eldiven de kullanabilirsiniz. Ama unutmayın her gün tarayın ve tüy problemi minimuma indiğinde gün aşırı taranma zamanı oluşturun

Selvidogan

Teşekkür ederim, her gün tarıyorum zaten ama mevsim geçişinden sanırım.