Kedimi 48 Saat Once Kisirlastirdik Ve Yarasini Biraz Acti Veterineri Aradik Bi Sey Olmaz Dedi Neyapm

Kedimi kisirlastistirilari 48 saat oldu ve kedim biraz yrasini acti veterineri aradik bisey olmaz dediler hatta yarasini tamamen acin dediler ama yemegini fln yiyor su icmiyor yarasi hakkinda ne yapmaliyim nolurr cevaplayin napcami bilmiyorum

13 CEVAP

Cldkgkcs

Anladım o sargı bezinden de çok rahatsız olmuş olabilir öyle birşey yaradan çok rahatsız edebiliyor uyuyakaldığında çıkarmayı deneyin isterseniz

Cldkgkcs

Bende iki gün önce ksıırlaştırdım biz hiç yakalık ve sargı bezi falan takmadık yarası direk açık açabilirsiniz bence de sadece gözlemleyin çok oynarsa şşt falan deyin

Cansumuezza

yarasıyla oynamadığı ısırmadığı uğraşmadığı sürece açık kalması daha iyi çabuk iyileşir

Anonymus552223

Bizde hicbir zaman sargi bezi olmadi. Hep acikti yaralar.yalaya yalaya iyilestirdi kendi yarasini

dilekz

Ben iki dişi kedimi aynı anda kısırlaştırdım. İkisinin de sargı bezi yoktu dikişleri görünüyordu. İlk gün sersemlik vardı ertesi gün geçti ve direk oynamaya başladılar. Oynarken birbirlerinin karnına arka ayaklarıyla vuruyorlardı. Sürekli ayırmaya çalıştım bir şey olacak diye korktum ancak hiç bir şey olmadı. Üç hafta kadar bu böyle devam etti sonra dikişleri düştü. Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer yara (dikiş yeri) enfeksiyon kaparsa, şişerse, kızarırsa veya kanarsa o zaman veteriner hekiminize danışmanız gerekir. Onun dışında bence endişelenecek bir şey yoktur. Yine de kedinizi gözlemleyin ve aksi durumda veterinere götürün.

oglusum

tüm canlılar için su en iyi iyileştirici ilaçtır mutlaka içmeli temiz kan için gerekli Resim açıklamasını girin2

Sushi_34

Benimde yarasi acikti yalayarak iyilestirdi

Tesekkur ederim ama sst fln diyoruz bize kisliyor

Çok tsk ederim

Epiglottis peki isiriyomuydu

HuriyeAysu

benim kediminde yarası açıktı mikrop kapmıştı 2 hafta sonra 2 gün furacin krem sürdüm veterinerimin tavsiyesiyle 2 hafta iyileşmeyen yara 2 günde krem sayesinde iyileşti kaynadı ve dikişleri düştü çok iyi bir krem baticon işe yaramadı malesef bu kremi kullanırsanız daha hızlı iyileşir bence garanti verebilirim :)

izmir_pet

Bizim de sargi yoktu ve batikon veya merhem krem vs de kullanmadik. Kendi yalaya yalayaa iyilesti. Benimko cok yaramaz olmasina ragmen dikisleri cekostirmedi. Zadar vermiyosa acik kalsin

Cldkgkcs

Bizim de dikişler falan gayet iyi 10 gün oluyor ama dikişler düşen dikiş değil aldırmaya gidicez