Kedisi Kısır Olup Orijen Kullanan Var Mı?

Kedim 9 aylık, 5 kilo, erkek ve kısır. N&D kuzu etli tahılsız mama ve Acana Pacifica yiyordu. Ama ikisini de bayılarak yediğini söyleyemem. Neredeyse tüm kedilerin severek yediğini duyduğum Orijen-Cat&Kitten'a geçmeye karar verdim ve sipariş verdim. Ama sonra bazı insanların kısır kedilere sadece kısır kedi maması verilmesi gerektiğini ve orijenin ağır geleceğini, verilmemesi gerektiğini söylediğini gördüm ve kafam karıştı. Son derece güvenilir ve üst düzey bir marka ama kilo sorunu veya böbrek taşı vb bir sorun yapabilir mi? Bir yandan kilo problemi yapmayacakmış gibi geliyor çünkü kedim hem aşırı hareketli sürekli kendine bir eğlence bulur ve evin altını üstüne getirecek kadar enerjiktir hem de bir oturuşta onca mamayı bitirmez ona yetecek kadar yer sonra gider oynamaya devam eder. Şimdi kısır kedi mamasına geçsem bu enerji ihtiyacını kısır kedi mamasından karşılayamazmış gibi geliyor bana. Böbrek sorunu da her zaman olasılık dahilinde olduğu için üriner sistem macunu kullanarak önlem alabiliriz diye düşünüyorum. Ama yine de kısır ve yetişkin kedisi olup orijen kullanan var mı merak ettim, varsa çok yardımı dokunmuş olur bana. 2 gün sonra da veteriner randevumuz var veterinerimizden de ayrıntılı bilgi isteyeceğim.

16 CEVAP

@srplzngl Kısırlaştırılmış kedi maması alacaksam N&D'ye geçerim muhtemelen, Türkiye'de satılıp da güvendiğim üç markadan biri. pH ölçeri temin edip dediğinizi deneyeceğim olmadı veterinerde yaptırırım bir süre sonra gerçekten daha da dikkatli olmak gerekiyor.