Sokak Hayvanları İçin Beslenme Ve Sağlık

-Asil-

Merhaba yolda gördüğüm sokaktaki hayvanları kuru mamayla besliyorum arada belli yerlere koyuyorum ancak onlar için kendim mama hazırlamak istiyorum ve içine de ilaç mı atsam diye düşünüyorum. Parazit vitamin vb gibi yani onlara iyi gelebilecek bir şey. Bu ne olabilir bir de evde böyle mama hazırlayanlar neler koyuyorsunuz :)

5 CEVAP

Patates kabak gibi sebzeleri pirinç ciğer ya da tavuk hepsini haşlayın püre yapın oyle verin tavuğun ya da ciğerin suyuna da ekmek doğrayıp verin ayrı bi kapta

Cansumuezza

içine hap ilaç katarsanız yemezler ama vitamin vs ekleyebilirsiniz

Anonymus552223

İç parazit haplari var. Yeterince açsa yerler bence ama uc ayda bir vermeniz lazim, her seferinde olmaz tabi

Demetcinar

Ben tavukları bütün halleriyle haşlayıp Etlerıyle bırlıkte suyuna ekmek dogruyorum. 5-6 ekmek yetiyor. Makarna haslayıp onuda eklıyorum. Kedilerimin kuru mamasından da katıyorum. 7-8 poşete bölüp veriyorum. Anında bitiriyorlar:)

-Asil-

Cevaplar için teşekkür ederim