10 Aylık Golden Köpeğim Beni Isırmaya Başladı

attakkann1

öncelikle söylemem gerekiyor ki köpeğimi çok eğitebilmiş değilim kendi halinde özgürce istediğini yapıyor otur kalk pati ver bekle gibi komutlarıda çoğu zaman elimde yiyecek varsa dinliyor.geçen gün evimize misafir çocukları geldi ve köpeğim mangoda onlarla oynamak için üstlerine atladı çocuklar korkunca mangoyu uzaklaştırmaya çalıştım bu zamana kadar hiç ısırmayı denememiş köpeğim beni ısırdı o anlık sinirle bende kızdım biraz daha sonra hiç birşey olmamış gibi devam ettik bugün çiğneme kemiği vermiştim oynasın diye 3 aylık terrierim de istiyor ancak mango vermiyordu kemikten kopan bir parçayı alıp terrierime vericekken daha geçenkine göre daha şiddetli bir şekilde elimi ısırdı bugüne kadar ısırmayan köpek neden böyle yapmaya başladı bilmiyorum ama çözmem gereken bir sorun oldu hem kendi rahatı için hem bizim için bu konuda ne yapabilirim ?

2 CEVAP

guineapigela

Egitmelisiniz . Sanirim egitmedoginiz icin boyle davraniyor. bazi isiriklar normaldir.ama sizinki biraz anormal anladigim kadariyla dedigim gibi sevgi vve egitim duzeltebilir

Heathcliff

Isırdığında ondan kaçtıysanız ya da korktuğunuzu belli ettiyseniz bunu sizi baskılamak için kullanmaya başlamış.Cesar Millan kral köpek ailesi vs kanallar var orada sorunlarınızı çözmenize yarar videolar bulabilirsin