Kedimin Damağı Yarıldı Ve Sonuç

z-liyya

Arkadaşlar kedim düşmüştü ve onu buldugumda cok kotuydu damagı yarılmıstı ve onu veterıne goturcektım ama hıc bır veterıner bakmadı bende o rahat yemek yesın dıye hamsi aldım 1 hafta boyunca acayıp balık yedi bu arada çiğ yedi acıtmasın dıye damagı baya büyüktü kapanmaz dedım dkiş lazım dıye hazırdım yaptırmaya ve bı baktım sonuc bu

14 CEVAP

zuhall

Yarik damak tehlikeli birseydir. Sivi aspirasyonu sonucu akciger enfeksiyonu ve solunum yetmezligine sebep olabilir. Sizde olmamis diye kimsede olmayacak diye birsey yok. Ayrica cok genis bir yarik olmadigi icin kendiliginden kapanabilmis. Yanlis bilgi vermeyin lutfen.

LenaHanim

Valla burdaki balıkçının önünde bi kedi var ben hayatımda öyle büyük ve sağlıklı gözüken bi kedi görmedim tüyleri gözlerinin içi parlıyor kedinin. Galiba biz kedi sahipleri aşırı pimpirikliyiz kendim için konuşayım en azından. Yavrularımız bizim dusundugumuze göre çok dayaniklilar aslında. İyileşmesine sevindim çocuğunuzun, yine de güvenebileceğiniz bi veterinere götürüp kontrollerini yaptırın :)

z-liyya

Ben zaten buyuk yarıklara demedım sadece o anda panik yapmamanız gerektıgını soyledım malum veterınerın cogu ilgısız ve bagzıları sırf para almak ıcın hayvana bıle Zarar verıyolar

Cldkgkcs

Geçmiş olsun öncelikle sevindim. Veterinerler bakmadı derken noldu

1 hafta boyunca yedi dediniz çok yemiş olmuyor mu ? Isterseniz zararlarini arastirin çiğ vermenin

Milka_67

Merhaba, dün kedim düştü 5. Kattan kırık çıkık yoktu şükürler olsun. Sol ön ayağı darbeden dolayı sekiyor. Röntgende çıkmadı bir şey. Ama üst damağı yarılmıştı ve doktor dikmedi çok randuman vermiyor dikişler dedi. Püre mama al onunla beslensin dedi. Ama burnundan hıhh yapıyor kan geliyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum.

z-liyya

İyileşti şükürker olsun ki arkadssalar sızın kedınızde boyle oldugunde panik yapmayın ben bi anlık panikle dikiş attırmaya gıtseydım belkide iyileşmesı daha uzun sürerdi ve daha acı cekerdi

z-liyya

İl dışındayım ilgılenemıceğım dedi fakulteye git dedı ben gıtmem cunku guvenmem kedıme Zarar verırler 5 tane gıttım 2 tanesnde dokror yoktu 1 i sprey olur dedı ılgılenmedı dıgerıde aynı sekılde umursamazdı yaşadığımı şehirde sadece buyukbaş hayvanlarla ilgilenıyorlar en çok neyse ki allah şükür kedim iyileşti

Balığı çiğ vermek çok zararlı

z-liyya

Hayır pişmıiş yıyemıyordu ayrıca çiğ balık cok verınce zarrlı belli miktarda verınce gayet saglıklı sonucta kedılerın doğalarında balık yemek

lwb

@milka
Tekrar vete götürmelisiniz bence, burnundan kan gelmesi hiiç normal gelmedi

rojbinyasar

Kediniz yaşıyor mu şu an?

rojbinyasar

@milka_67 Kediniz yaşıyor mu şu an?