Acil Yardım

Mells

Dişi kedim kızgınlığa girdi 3 gündür çok bağırıyor acı çekiyor sanırım kısırlaştırmayı düşünüyoruz ama şimdimi kısırlaştıralım kızgınlığı bitincemi ve kaç gün sürer 1 yaşında ?

3 CEVAP

bappatan

Kuyruğunun başladığı yeri hafif ovalayın şayet kuyruğunu yana yatırıp poposunu kaldırıp pozisyon alıyorsa kozgın demektir. Kuyruğuma dokunma tarzında sinirlenip gidiyorsa kızgın değil demektir. En bariz anlama şekli buymuş veterinerim demişti.

izmir_pet

İlk genelde 1hafta kadar surer. Kizginlik donemi bitince kisirlastirin,kizginliktaysa ameliyatta kanama olabilir

Mells

teşekkür ederim bittiğini anlamak için normal hareketlerine dönüyorsa bitmiştir değilmi yani bağırmıyorsa falan