Kedim Yürürken Çıt Çıt Ses Geliyor

TugbaAytekin

Kedim 5 bucuk aylik scottishfold. Dikkatimi çekti yürürken ayaklarından çıt çıt sesler geliyor.aynı parmaklarımızı çitlatirkeb ki ses gibi. Parke üstündeykende geliyor halıdaykende. Kendim yürürkende geliyor bizde bir skinti olmuyor ama kedilerde bu durum ciddi midir? Cinsi bide eklem rahatsizliklarina acik oldugundan endiselendim. Kedisinde bu durumu yaşayan var mı

6 CEVAP

Firuzecik

Öncelikle arka ayak tırnaklarını kontrol edin bazen kesmeyi unuttugumda onlar uzayıp parkede ses çıkarıyor. Eğer bundan kaynaklı değilse mutlaka önce veterinere gösterin ve takviye kullanın. Ben 4 aydan beri eklem güçlendirici veriyorum ama ona rağmen kucağıma aldığımca bacakları çıtlıyor malesef..

TugbaAytekin

Evet tirnaklari uzadiginda oluyor anladim sonradan :) cok sukur

TugbaAytekin

Güncel

mervegkc

benim kedimde de aynı sorun var üstünden baya zaman geçmiş ama siz ne yaptınız sesler geçti mi

TugbaAytekin

Bi ara hiç duymuyodum şu aralar bir kac kere daha duydum ama devamli degil

berendas

kedinizin güncel durumu ne sesler duzeldi mi acaba