Kedim 2 Kg Biraz Kilo Alsın İstiyorum Çok Zayıf Ne Yapabilirim?

karamrve

Kızım 4,5 aylık smokin cinsi ve veterinerimizin önerisiyle sadece kuru mama yiyor (proplan junior) yaklaşık 2 kg. Biraz kilo alsın istiyorum nasıl beslemeliyim?

6 CEVAP

demetdincel

arada ciğer haşlayın ve yumurta veterinerlere bu konuda pek katılmıyorum.

seri04

Ya sadece mamayla olacak is degilki kedinizi baska besinlerle beslemelisiniz. Balik, kirmizi et tavuk bunlarida ayreten suda haslayip verin guzel bi sekilde saglikli kilo alir

Aycanur

Yaş mamayı deneyin ( whiskas junior). Deneyin

Aycanur

Demetdince . Yumurta çoğunlukla kedilerde mide bulantısı. Yapıyo bn haşlanmış yedirdim kustu pişirilmiş yedirdim yine kustu. Ama siz yinede deneyip. Sizin kediniz kusmuyosa ona bişey diyemem :-)

karamrve

Anladım ben de vermek istiyorum ama veterinerimiz kuru mamadan başka bir şey vermeyin sağlığı için demişti bu yüzden sadece mama veriyordum ben de teşekkür ederim

Mia222

Bütün veterinerler aynı mamadan başka bir şey vermeyin diyor ama her şey mamada yok ne yazikki doğal seylerdende yemeliler. Ben kedime 2 haftada bir balık haslayip veriyorum bayiliyor haslama balığa onun haricinde 3 haftada bir yumurta sarisi yer ciger , et bunlar onlar için iyi (Tabiki pismis bir sekilde)