Sokak Hayvanları İçın Hangı Mama?

Merhabalar gönüllü olarak sokak hayvanlarını beslıyor tedavı ediyor ve sahıplendırıyorum. Öğrenciyim mamalara pek para veremiyorum bazı mamalar alıyordum arkadaşlarımdan bazıları yardımcı olarak başka mamalar verdıler Bende hangısı daha iyi olur diye sıze sormak danışmak istedim şimdiden çok teşekkür ederim.
Köpekler için

  • Paw Paw 15 kg Köpek Maması
    -Champıon 15 Kg Köpek Maması
    -New Dog 15 Kg Köpek Maması
    Kediler için;

  • Bestpet 15 Kg kedı maması
    -Paw Paw 15 kg kedi maması
    Bunları kullanıyordum her bırının fıyatı 50-100 Tl arasında. Bunlar pek iyi değil ama bu fiyatlara uygun bu mama daha iyi dediğiniz önerebileceğiniz varsa yazabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

12 CEVAP

Anonymus552223

Miss claseau, soylediginiz sey imkansiz gibi birsey. Brit care demissiniz, ucuz mu o? İdeal bir dunyada sizin dedikleriniz dogru ama sokaktaki kediler adi mamalarin yan etkilerini gorecek kadar yasamiyorlar maalesef.

thetensiya

Direk enjoy ver sen gerçek bir hayvanseversin

Anonymus552223

Enjoy

Anonymus552223

Kolay gelsin.

guineapigela

Enjoy,jungle

Busemeawww

Enjoy

Anonymus552223

Jungle pahali. İthal sanirim o yuzden. Turk markalari tercih edin ayni fiyata daha kaliteli olur

los canis rescue sokak hayvanları için kullanılan bir mama Türkiye'de üretildiği için kalitesi gayet iyi olmasına rağmen fiyatı gayet uygun 65 tl gibi bir fiyatı var 15 kilosunun .

Rexlex te iyi diyorlar etsizler arasında en iyisiymiş...

Ayse_naz_G

enjoy

MissClouseau

Bence ucuz mamaları almayın. Sokak hayvanlarına onları vermek evdeki hayvana vermekten daha bile riskli diye düşünüyorum nitekim sokaktaki hayvan yediği şeyden hastalandığında görüp müdahele de edemiyoruz. Zaten kediler yemiyor bile gerçekten ucuz mamaların çoğunu.

Onun yerine aynı parayla tavuk alıp haşlayın, yürek gibi bazı sakatatlar da özellikle indirimde uygunumsu fiyata geliyor. Haşlama suyunda sonra makarna da pişirebilirsiniz ve yağsız yoğurt da ekleyebilirsiniz. Kedilere sadece tavuk-biraz yoğurt, köpeğe tavuk-makarna/ekmek-yoğurt verin. Belki mide kapasiteleri tamamen dolmaz ama hiç değilse sağlıksız bir şey yememiş, boş kalori almamış olurlar. Tabi bunları devamlı yanınızda taşıyamazsınız, yanınızda taşımak için Brit Care marka mama alabilirsiniz örneğin para biriktirip, ondan azar azar yanınızda taşırsınız. O da olmadı, yakındaki bir marketten piliç/hindi füme alıp verseniz onlar da hayvanlar için iyi değil ama o ucuz mamalardan daha az riskli. Bunları biraz da şundan diyorum, siz sokaktaki hayvana ucuz kuru mama vermeseniz bile başkası verebilir onu da göremiyoruz. Bu sefer hayvana dokunuyorsa birkaç farklı kişiden dokunan şey almış olacak.

GimCat / GimDog vitamin macunları var. Ondan da alıp arada verebilirsiniz zaten sokaktaki kediler için bezelye kadar verilmesi en iyi.