Yavru Köpek Beslenmesi

sefaeryurek

Merhaba arkadaşlar , Fotoğrafta gördüğünüz köpeği sahiplendim. Köpekler konusunda ve beslenmesi konusunda bilgim az bu yüzden yardımcı olursanız sevinirim. Kaç aylık bilmiyorum , yaş ya da kuru mama önerisi isteyecektim. Bu yaşta yaş mı kuru mu yemesi iyi olur? Veya nasıl beslenmesi gerekir biraz açıklarsanız sevinirim.

10 CEVAP

Heathcliff

2-3 aylık gibi duruyor zamanınız varsa günde 5-6 alacağınız mamanın üstündeki günlük miktarı bölerek kez besleyin zamanınız yoksa en az günde 3 kez besleyin yavru kuru maması ile besleyin 1 yaşına kadar kuru mamalar daha besleyicidir genelde kuru mama ile besleyin arada ek gıda olarak yaş mama verebilirsiniz. Arada mamasını kemik suyuyla karıştırıp vermeniz daha güçlü olmasını sağlar.

Heathcliff

Bütçeniz ne kadar

sefaeryurek

Mama olarak marka var mı acaba önerdiğiniz?

sefaeryurek

Orta düzeyde çok fazla değil.

Heathcliff

Orijen,Acana,ND,Brit Care bütçeniz uygunsa bunlardan kullanın bunlara yetmiyorsa bütçeniz Bonacibo kullanın iyi sonuç almazsanız Reflex kullanın

sefaeryurek

Teşekkürler

Kesinlikle los canis mamayı öneririm Türkiye'de üretildiği için kalitesi gayet iyi ve ucuz .

https://www.mamaci.com.tr/urun/los-canis-hunter-energy-15-kg-kopek-mamasi/

Linkteki mamayı öneririm hem yavru hemde yetişkin köpekler için protein seviyesi de gayet yüksek .
Evde bir tencereyi köpek için kullanın

Mamayı hergün 500 gram olacak şekilde tencerenin içinde su ile kaynatın şu kaynadiginda 1 et bulyon atın ayet ucuzdur 12 tanesi 3 tl

İsterseniz kilosu 1 tl olan kaynatmak kuzu kemiği de kullanabilirsiniz bulyon yerine ama daha büyük bir tencereye ihtiyaç duyarsınız .