Yavru Köpeğim İshal Oldu Ne Yapmalıyım?

YASSMINCE

merhaba 2 aylık bir maltese yavrusu sahiplendik cumartesi günü .Petshopdaki adam bize mamasına vir çay bardağının yarısından az ılık sut katabilirsiniz sulandırarak dedi. hergün suyunu değiştiriyorum içme suyu veriyorum hatta onuda kaynatıp ılık koyuyorum onune sabah ve aksam kendim yemeğini takip ediyorum öğlen de önüne bıraktıgım mamadan yiyor genelde uyuyor yemek yıyor ve tuvaletini yapıyor 10 dakika bizimle veya oynadıktan sonra yine uyuyor gece bizim koynumuzda uyuyor. 3 tane vitamini var kalsiyum c vitamini ve tüyleri için suda eriyen haplar tuylerı ıcın olanı bıberonla verıyorum diğerlerini içme suyuna veya mamasına karıstırıyorum. gunde 10 saat uyuyor neredeyse asılarına daha başlamadık cumartesi günü götürücem 1 hafta sonra götürebilirsin dedi veteriner ama korkuyorum dun akşam tam 4 kez kaka yaptı ve isaldi. isalini nasıl durdurabilirim dunden beri mamasına sut katmadım. isal oldunu görünce ılık suyla ıslatıp öyle verdim. baska ne yapabilirim. Birde çok ısırıyor dıslerı kasındıgı ıcın sanırım yarım havuz ve dıs ıpıyle oynuyor baska ne iyi gelir dıslerıne acaba. üzerinde pireler var gördüğümü öldürüyorum ama cok endişeliyim. bilgili kişiler cevap yazabilir mi? son olarak bu asıların fıyatlarını bilen varmı veteriner ne kadar ister tahminen en uygun nerede yaptırabilirim.

8 CEVAP

Sedef2626

Buyuk ihtimalle pireleri varsa parazitten kaynakli ishal olabilir patates kaynatip ezip verelibilirsiniz bide pirinc lapasi ishali icin

Tugce66

Bence zaman kaybetmeden veterinere götürün zaman çok önemli iyileşir diye beklemek kimi durumlarda zaman kaybı ben bu hataya bir kere düştüm çünkü

Veterinere götürün

YASSMINCE

veterinere götürdüm aynı gün 3 gün hastanelere git gel yaptık veterinerlik fakültesine gönderdiler kapıdan girdik daha muayne 60tl dediler verdik kan tahlili 80lira dedler verdik parvo testi 150 lira dediler verdik. bir suru ilaç yazdılar veterinerde tedaviye başladık ilaç veterinerde yokmuş hem tedavi için günlük 150 lira ödedik hemde ilaçlara 1000 lira para ödedik. ama köpeğimiz öldü 2 hafta önce başka bir köpek verdiler petshoptan ölen köpeğimizin yerine düngece oda hastalandı. veterinere götürücek 5 kuruş parada kalmadı. SAHİPLENİP TEDAVİSİNİ ÜSTLENMEK İSTEYEN VARSA HEMEN GELİP ALABİLİR ÖLMESİNİ İSTEMİYORUM BU HAYVANINDA AĞLIYOR ZAVALLICIK ÇOK ÜZGÜN AMA GERCEKTEN 5 KURUS PARA KALMADI CEBİMİZDE VE HAMİLEYİM. PEŞİNDE KOŞTURAMIYORUMDA ALLAH RIZASI İÇİN BİRİ YAVRUMU KURTARSIN.

Hemen sahiplendirme ilanı verin lutfen yuva arayanlar kısmından ve instagramda da paylasirsaniz daha cok kisi gormus olur

YASSMINCE

verdim fakat henüz yayınlanmadı sanırım.

IlknurMaya

Yavru olduğu için uyuması normal ama zaman kaybetmeden veterinere gitmelisiniz.Normalde ishal olduğunda ben köpeğime biraz tavuk haşlayıp pirinç lapasıyla veriyorum.(Haşlanmış patates de iyi gelir.) Ama sizin köpeğinizin parazitten dolayı ishali olabilir.

IlknurMaya

Yavru olduğu için uyuması normal ama zaman kaybetmeden veterinere gitmelisiniz.Normalde ishal olduğunda ben köpeğime biraz tavuk haşlayıp pirinç lapasıyla veriyorum.(Haşlanmış patates de iyi gelir.) Ama sizin köpeğinizin parazitten dolayı ishali olabilir.