Sokakta Baktığınız Hamile Kediyi, Belediyenin Doğal Yaşam Parkına Gönderir Misiniz ?

Balimbesiktas

Anket

Kediyi Belediyeye teslim eder, takip ederdim.
(9 oy)
Kendi haline bırakırdım, sorumluluk almazdım.
(1 oy)
Toplam (10 oy)

Merhabalar, sokakta severek baktığım biricik kedim hamile ve çok az vakti kaldı doğum için. Ona uygun şartları sağlayamıyorum. ( güvenli ve sıcak bir ortam veremiyorum)

Siz takip olanağınız olan doğal yaşam parkına gönderir miydiniz ? orda bakılacak ve güvenilir diye düşünüyorum ama aynı zamanda doğal ortamından koparıp, en önemliside özgürlüğünü kısıtlayacak olmak beni düşündürüyor.. Siz olanız ne yapardınız ?

15 CEVAP

SEYMADUMAN

ikisini de yapmayın dışarıda bakabildiğiniz kadar bakıp ona oluşturabileceğiniz en sıcak ve temiz yuvayı oluşturun. sizden yemek ve sıcak bir yuva dışında hiçbirşey istemeyecekler belediyeye verirseniz o hayvanlar için oldukça kötü bir ortama sokmuş olacaksınız. ve belirli bir zaamn sonra zaten onlara ulaşamayacaksınız isteseniz de takip edemiceksiniz

guineapigela

Gecici.yuva bulun kedilet gecici yuvalarinda dogum yapsin yavrular buyusun sahiplendirilsin anne kediyide sokaga geri salmak veya sahiplendirmek artik size kalmis

Ponponmavis

Bence geçici yuvaya verebilirsiniz sokakta doğrursa ya aç kalıp ölürler yada soğuktan donarak ölürler vs. Yani siz belediyeyide tavsive etmem benim bi arkadaşım sokakta bi yavru sokö (sokak köpeği) yavrusu bulmuştu onu belediyeyide ki koruma evine verdi 2 gün sonra yavrusu ölmüş onun için bakım evini tecih ederdim Ben anketı ondan cevaplamadım :/

Balimbesiktas

en azından anketi cevaplayın :/

Anonymus552223

Gecici yuva bulun. Ben tekirdagda iki aydan fazla sokak kedisine ve yavrularina bakmistim. Cok keyifli biraz zor ama, hayatta cok az sey insani bu kadar mutlu ediyor. Evinize alin bence. Balkonda bile durabilirler
Annelerini arada gezmeye cikarirsiniz. Yavrularin buyuyene kadar hicbir derdi olmuyor zaten kaka bile yapmiyorlar. Sonra da sahiplendirirsiniz

Balimbesiktas

cevaplarınız için teşekkür ederim,
eve alamıyorum çünkü 2 tane kedim var. Yuva yapmayı denedim, çok sağlam bi şekilde yaptım ama bina sakinleri! alıp fırlatmışlardı 1 gece bile orda durmadı...
ben sadece onun karnının doymasını sağlayabiliyorum şuan için.. etrafımda çok fazla vicdansız insan! var... ofisime alıp bakmak çok istiyorum ama maalesef ailelerin, çocukların girip çıktığı bir yer ve onuda yapamıyorum.
Keşke geçici yuva bulabilsem, nasıl nereden bulabilirim ki.. İlanlara dönen kimse olmuyor.

Anonymus813797

Ev kedisi değilmiş. Sokakta kendi başına da doğum yapabilir ancak hava çok soğuk. Bebekleri dayanamaz. Bence en iyisi gidin kendiniz socak bir ortam oluşturum. Eski kullanmadığınız minder kıyafet vs... illaki vardır. Koyun bir kutunun içerisine. Veya bir kulübe yapın-alın onun içine koyun. Belediyede mikrop kapıp ölürler. En son çare olarak bence bunu düşünmelisiniz. Bir tarafta eğer siz yardımcı olursanız yaşayaakken diğer tarafta ölme tehlikesi çok yüksek :( Belediyeler ölüm saçıyor malesef. Bu kedicikler için hiç güvenli değil.

Cansumuezza

belediye diyince tüylerim diken diken oluyor.

Anonymus552223

Bur suru kedinin oldugu yerde dogurursa, yavrulari diger erkek kediler bogar. Ya hicbirsey yapmayin ya da eve alip bakin. Belediye sokaktan daha kotudur muhtemelen

Anonymus552223

Bu arada dogal ortam dediginiz sokak. Sokak hicbir canlinin dogal ortami degil. Kedilerin dogal ortami binlerce yil oncesi bitmis zaten. O yuzden eve alip bakmakta hicbir sakinca yok. Sokakta kalirlarsa donarlar. Cok erken hamile kalmis kedi.

Eymentalay

Benim eski oturduğum sitede kedi evleri falan yapılmıştı orda kedilere hem mama veriyorlar hem de iyi bakıyorlar isterseniz oraya götürelim bende hemen yan siteye taşındım bakabildiğim kadar orda bakabilirim eğer istanbuldaysanız

Anonymus552223

Apartmandakiler kutuyu atmasa bile, herkesin gelip gectigi bir yerse kedi oraya yavrulamazdi zaten. Bizim sokak kedisi yavruladiginda takip etmistim oylelikle buldum yavrulari. Siz de yavruladigi yeri bulursaniz orada yavrulari kutuya falan koyabilirsiniz belki. Anneyi de orada beslersiniz ki ilk hafta hic ayrilmaz yavrularinin yanindan. Zaten anneleri olunca üsumezler.

Anonymus552223

Bence hic alistigi yerden , ev olmadigi surece baska mahalleye tasimayin. Strese girer. Orada kedi evleri olsa bile baskankediler izin vermeyebilir. Eve almayacaksaniz oldugu yerde dursun, o bulur yavrulayacak kuytu köse bir yer

Eymentalay

Bahsettiğim yer büyük bir yer ve sığınacak çok yeri var bence orda bir sıkıntı yaşamaz sürekli önlerinde mamaları ve suları oluyor ve ben de özellikle gidip bakacağım sürekli o yüzden eğer getirebilirseniz ben ilgilenirim yavrular büyüyene kadar elimden geldiğince

MissClouseau

Kedinin şu an bulunduğu yere ve belediye ortamına göre değişir cevabım. Bazı belediyelerin ortamı harika. Her belediye aynı gibi düşünmemek lazım.

Ama şunu söyleyebilirim her ikisinde de risk var. Çok yeşillikli bir yerde oturuyorum, kedilere yemek-su ben dahil veren çok, trafik de yok, yani kedi için iyi ortam diye düşünürsünüz ama geçen sene örneğin bir annenin yavrularından ikisini başka kedi çalıp götürmüş. Böyle tehlikeler de var. Belediye ortamında (ya da çok kedinin olduğu her ortamda) hastalık kapma ihtimalleri de var.

Bir geçici yuva bulmaya çalışın bence. Sosyal medyayı da deneyebilirsiniz. Hayvan derneklerine sorabilirsiniz.