Kedi Tüyü Vitaminleri

beautifulcat

Merhaba, kedim 10 aylık, tüy dökülmelerimiz hem yaşa hem mevsime bağlı olarak ciddi oranda arttı. Mamamız N&D Balkabaklı Bıldırcın Etli mama, her gün taze su içiyor, haftada 1 balık yağı veriyorum, Furminator ile devamlı tarıyorum. Birçok kedide yararını gözlemlediğim Sarımsaklı Maya Tabletini Dut'da da kullanmaya karar verdim ancak midesine dokundu, az miktarda yediklerini çıkardı. Veterinerimize danıştığımızda ise, bunun bu tip yan etkilerinin olabileceğini ve balık yağının daha iyi bir çözüm olduğunu söyledi. Bende bir tık daha hızlı etki eden bir şey istiyorum aslına bakarsanız,Biotin takviyesi nasıl olur? Midesine dokunur mu? Tüy sağlığı için olan Beauty Hair diye geçen macunlar da işe yarar mı?

1 CEVAP

MissClouseau

Dediğiniz gibi mevsime bağlı olarak tüy döküyorlar. Bunu besin takviyeleriyle durduramazsınız bir problem nedeniyle tüy dökmüyorlar çünkü. Havalar ısındıkça kalın olan tüylerini döküyorlar yerine ince tüyler çıkıyor. Hava soğumaya başlayınca tam tersi. Kısırlaştırmadıysanız kısırlaştırılan kedilerde daha az tüy sorunu oluyor.