Merhaba. Zor Zamanlardan Geçiyorum. Lütfen Yardım Edin.

Cathorn

Merhaba, ben sorunumu anlamanız için en baştan başlayacağım. 11 ay önce barınaktan bir kedi sahiplendim 2-3 aylık erkek, ilk başlarda çok ürkekti tuvaletini yapmazdı ama sonradan alıştık. ilk geldiğinde evimiz dublexti bir oda tamamen ona aitti. benim iki kardeşim var biri küçük. yavruluğundan beri küçük kardeşimle kpvalamaca oynarlar, e küçük kardeşim ona biraz sert davranır. ama kedim alıştğı için çok kötü davranmazdı. gel zaman git zaman kedim büyüdü ve açılmaya başladı evimiz 1. kattı camdan atlıyordu sürekli bende yakalayıp eve sokuyordum. her ne olursa olsun beni çok seviyordu sürekli mırlardı sevdirirdi benimle uyurdu sürtünürdü. sonra bir gün şehir dışına taşınma kararı aldık. biz önden gittik kedimle babam ise 2 ay orada kalmak zorunda kaldılar. baba güveniyordum hatta benden iyi bakıyordu kedime sürekli et yediriyordu hatta biraz falza kaçırdığı için kedim rahatsızlanmıştı ama büyük bir sorun değildi her neyse, kedim otobüs yolculuğu ile yeni evimize 1 ay önce geldi. evimiz teras 4. kat. ve az oda var kocaman bir balkonu var ama çok yüksek bahçesi yok caddeye bakıyor çatının etrafında kedi yoluna benzer bi boşluk var. evimiz böyle. kedim ilk başlarda tıpkı ilk geldiği gibi ürkekti ama sonra alıştı. kendini sevdirmedi bende belki onu bırakıp gittiğim için küsmüştür diye düşündüm geçer dedim. gedliği gece benimle yuudu hatta çok güzel uyudu sevdirdi göğsümde yattı dedim herhalde barıştık. ama balkonu her şey balkonu öğrenen kadardı. bir kere balkona çıktı önce ürktü çok dışarı çıkmamıştı alışkın değildi bu yüzden meraklıydı balkonu çok sevdi ama yükske olduğu için düşer korkusuyla çıkarmıyorduk (çünkü eski evimizde birkez balkondan düştü ama 1. kat olduğu için fazla zarar görmedi ama ayağı incinmişti) çıkarmadığımız için sürekli miyavlamaya başladı artık sevdirmiyor yemek verirken sadece yaklaşıyor. balkona kaçıyor kedi yolundüa giriyor çıkmıyor ayaklarımıza saldırıyor eskşdende bahçeye kaçardı ama alırdım aynısını yapardım sevdirirdi ama artık yüzüme ++

15 CEVAP

Gozdetemizel

Oncelikle kediler bizim oyuncagimiz degil.benim kedim 6aylik bugune kdr hic kucagimda oturmadi.sevdirmedi vs vs.aglanacak sinirlenecek zor dayaniyorum diyecek birsey yok.adaptasyon sorunu yasiyodur ya da kizginliga girecektir,kusmustur bozuk atiyodur yeni eve bi sekilde alisacak.siz de kafaniza cok takmayin illa kendine gelecek eski haline donecek.ben 10 gun gozum mosmor gezdim cunki icine tirmik atti,ertesi gunde kizginliga girdi,anladik sebebini.terasiniza onun dolasabilecegi ve atlayamayacagi sekilde kedi ağı yaptirabilirsiniz enazindan bisekilde disarda dolasmis olur.bence siz de ustune gittikce o inadina kaciyo ve saldiriyo.ilgilenmediginizde kendisi gelir.cok kolay gelsin

Cansumuezza

balkona güvenlik filesi yaptırın yada kafes baksın evde hapis kalmasın izlesin dışarıyı oda rahat edin sizde. nedir bu nankör bir canavar falan ?

Anonymus552223

Her turlu halleri oluyor zaman zaman. Nankorluk degil bu. Nankorluk insanlara ait bir sifattir. Hayvanlarda boyle kavramlar yok. Sizin ona karsi sevginizin azaldigini hissetmistir belki. Bir de kizginlik donemi olabilir arkadaslarin da dedigi gibi

MissClouseau

Kısırlaştırmanız lazım. Şu sitedeki davranış bozukluğu sorularının yarısından fazlasının cevabı kedinin kısırlaştırılmadığı. Havalar ısınıyor. Günler uzamaya başladığında erkek kediler daha da dışarı çıkmak ister dişi bulmak için, gider başka erkek kedilerle kavga eder, vs

Cathorn

bakmıyor yerlerde yuvarlanıyor sanırım kızgınlıpa girdi düye düşünüyorum ama 1 aydır böyle. ve en çok bana sevdirmiyor misafirlere bile sevdiriyor

oglusum

bende kedime et verdim eşim vermiş oğlum vermiş. ...sonra kedim bi anda değişti canavara vahşice hareketler yapmaya başladı sureklimiyav miyav en son ıdrarinda kan gördüm ve öğün yigilivwrdi klinikte bikacgunsonra öldü

Bidi_Cakil

Muhtemelen kızgınlık döneminde. Artık bir ergen olduğu için de agresif tavırlar göstermesi normal. Balkon için gayet sağlam estetiği bozmayan fileler var takması çok kolay bir kaç vidaya ihtiyaç var sadece. Etrafa tuvaletini yapması da hem balkona cikamamasınin stresi hem de kizgınlıktan kaynaklı stres odaklı olabilir. Yinede bir veterinerden bilgi almanız daha doğru olabilir.

buRcc

Bencede kızgınlık olabilir yerde yuvarlanması onun belirtilerinden biri çünkü ve bazı kediler kızgınlığa girdiği zaman agresif tavırlar sergileyebiliyor ve tuvalet yapmada fazlalaşma oluyor koku bırakmak adına cok tuvalet yapıyorlar ve etraftaki nesnelere ve tabiki size bir sürtünme eylemi içindeysede büyük ihtimal kızgınlıkta ama tabiki yinede bir veterinerden bilgi almanız ve kedinizi göstermeniz daha yararlı olur umarım yakın zamanda tüm sorunlar hallolur ve kedinizle eski güzel ilişkinize dönersiniz

Aycanga

Kediler dunyanin en stresli varliklari. 1 ay olmus daha taşınalı üstüne gitmeyin zaman verin. Balkona çıkma sevdasi bile eve dönme isteği olabilir. Alismasi zaman alir tekrardan size ve yeni eve cok dogal. . Oncelikle sizin yokluğunuz sonra yolculuk duzen degisikligi yeni ev siz yorgun degil misiniz bu surec sonucunda onun ayni kalmasi mümkün mü? Rahat huzurlu bir ortam saglayin cok ustune dusmeyin ve rica ediyorum madem 4. Kattasiniz ve daha once boyle birsey yasadiniz asla balkonu acmayin ne kadar aglarsa aglasin hayatini riske atmayin . Sineklik taktirin

Cathorn

çok dokunuyor artık yapamıyorum

Cathorn

tek derdi balkon oldu oyun bile oynamıyor 11 aylık.

Cathorn

balkona çıkarmadığımız için her yere kaka yapıyor

Cathorn

bazen çok sinirleniyorum kalkıp bağıra bağıra kavga edesim geliyor dayanamıyorum sanki benim minik bebeğim gitti nannnnkoor bi canavar geldi

Cathorn

nasıl sevdireceğim kendimi? kızgınlıpa mı girdi? geçecek mi? lütfen yardım edin az önce de balkona çıktı duvara atladı az kalsın düşecekti onu adlım diye paramparça etti beni uzağımda yatıyor dokunuytorum kaçıyor ağlayacağım

Anonymus552223

Her turlu halleri oluyor zaman zaman. Nankorluk degil bu. Nankorluk insanlara ait bir sifattir. Hayvanlarda boyle kavramlar yok. Sizin ona karsi sevginizin azaldigini hissetmistir belki. Bir de kizginlik donemi olabilir arkadaslarin da dedigi gibi