Parazit?

Ayse_naz_G

arkadaşlar köpeğimin dışkısında 1 ay kadar önce tenya paraziti gördüm görmeden önce birkaç saat kadar oynadık (geçici olarak başkasında kalıyor) daha sonra babama söyledim veterinere gittik aşı yaptırdık bana geçmiş olabilirmi?şüpheleniyorum ve korkuyorum birde kaç ayda bir yapılmalı bu aşı?

5 CEVAP

Ayse_naz_G

GÜNCEL

Sanmıyorum size geçeceğini

izmir_pet

Parazit hrmen gecmez, gecsede hemen kiste cevirmez korkmaya gwrek yok. 2-3ayda bir yaptirin sokaga cikiyorsa

Demetcinar

Benim kedimde de tenya çıkmıstı ona aşı yapıldı bizede bi ilaç ismi verdi her ihtimale karsı kullanın dedi 3 tane hap gibi bişey çiğniyosunuz 15 dk bişey tüketmiyosunuz. Kendileride sürekli yüketiyomus nolur nolmaz diye. Köpeklerde de aynıdır heralde

Ayse_naz_G

sokağa çıkmıyor ama bahçede bakıyorlar sabahları bir saat gezdirip hemen kapatıyorlar (köpek çalan çok olduğu için) cam bir yer var oraya kapatıyorlar büyük biryer 1,5 ayda bir gelin yaptıralım dediler