Kedim Neden Hırçınlaşmış Olabilir

Kedim darwini aldığımda 4 aylıktı şu an 6-7 aylık alışma sürecimiz biraz sıkıntılı geçti. şu an evde sadece bana karşı iyi ama gelen misafirlere karşı çok hırçın davranıyor özellikle çocuklara ve bana çok yaklaşan kişilere karşı. kıskandığını düşünüyorum ama emim değilim. bu kadar hırçın değildi neden hırçınlaşmış olabilir nasıl vazgeçirebilirim bu davranışlarından yardım eder misiniz

7 CEVAP

Chartreux

Onunla nasıl oyun oynuyorsunuz? Günlük oyun saatini varmı? Enerjisini atabiliyormu? On karşı sert davranan sıkıştıran bir misafirinizmi oldu? Bence bunları bir sormanız gerek önce. Mesela elinizle ayağınıza oynatmamalisiniz kediyi. İnsanlara karşı hırçın olmalarının basinda gelen neden bu. Bunun gibi birçok sebebi de olabilir. Misafirlerin sabirli ve sakin yaklaşmaları ürkütmemeleride çözüm olabilir. Saldırıya geçtiğine ellerle ya da hareketlerle karşılık vermekten cok onu oyuncaklarına yönlendirmeleri ve bir sure oynamalarına iyi bir çözüm olabilir. Arkadaşından dediği gibi gözlemlerseniz çok rahat cozersiniz biraz vakit alir sadece. Sıkıştığınız yerde yardımcı da olabilirim dilerseniz.

Hevra

Benim kedim de misafirlere karşı öyle davranıyordu galiba size ve hergün evde olan kişilere tek alışmış başka insanlara alışması için dışarıya çkarın

Dışarıya çıkaramıyorum ne yazık ki sokağımızda saldırgan köpekler var onu koruyamayacağımdan korkuyorum

patkam

evde beslenen kediyi sokağa bırakmak kanaatimce doğru değil........enfeksiyon riski alabilirler,,,,

Goodgod

Herhangi bir durumdan dolayı tarafından tedirgin olabilir gozlemlerseniz anlarsiniz

Onu ellerimle oynatmıyorum oyuncakları var günlük oyun saatimiz de var apartmana çıkmasına da izin verdiğim için enerjisini atabildiğini düşünüyorum gelen misafirlerden bir kaçı onu korkuttu ben de ondan agresifleştiğini düşünüyordum ama bunu nasıl geçirebilirim bilmiyorum

ceriic

Bu aralar herkes aynı şikayette. Kediler 6-7 aylık olunca çiftleşme gereksinimi duyuyorlar. O yuzden yaygaracı olabiliyorlar.