Kedi Kızgınlığı

Ecerana

Merhaba arkadaşlar size aklıma takılan bi konu hakkında danışmak istedim. Malum mart ayı geldi benim kedim de bu hafta tam bir yaşını doldurdu ama hiç kızgınlık belirtisi göstermiyor. Yani ne kadar geç girerse o kadar iyi aslında ama 7 aylıkken falan kızgınlığa giren kedileri duyunca acaba bişey var mı diye endişeleniyorum. 9,5 aylıkken ilk kızgınlığına girdi ama miyavlaması olmadığı için biz anlamamıştık bile. Şimdiye bir daha girmesi gerekmiyor muydu? Veterinere danışmayı düşündüm ama önce sizin fikirlerinizi almak istedim. Başına gelen var mı acaba? Bir de lütfen bilginiz varsa cevap yazın sürekli 70-80 görüntüleme oluyor ama cevap 2 tane oluyor lütfen cevaplarınızı esirgemeyin

18 CEVAP

Ecerana

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olucak normal de Bn kısırlaştırma operasyonunu 1 yaşını geçince yaptırmayı doğru buluyorum ama şaun 6-7 aylık dişi bir kedim daha var onu hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak istiyorum bir yaşına kadar da büyük ihtimal girer herhalde sizce onu ne zaman kısırlaştırmam uygun olur şuan da 3,5-4 kilo filan

izmir_pet

Tabiki ona veteriner karar verir. Bende kedime cok hassas uyanabilir mi derken veteriner 3narkozda zoe uyuttu ve ameliyattan sonra yarim saat gecmedem uyandi. Orasi belli olmaz yani hassas sansak da oldukca gucluler. Ama tabiki ilac kullanimi tedavi vs durumlari ayri. Ona da vet hekim en dogru karari verir:) hayirlisi olsun insallah esracim

Ecerana

Biliyorum yelizcim senin yaşadıklarını sen de anlatmıştın bir ara o dönemleri ama insan acaba mı diyor işte. İnş kızgınlığa girmeden sağlıklı bir şekilde kısırlaştırabilirim. Gerçekten bu aylarda sırf kediye harcama yaptım daha da alacaklarım var ama tabi öncelik kısırlaştırmak hayırlısı ile.