Kedilerin Hayır Diyemeyeceği Mama?

bademthecatt

Kedim çok seçici kedisi böyle olanlar hangi mamayı veriyorlar hayır diyemicekleri mamalar neler

10 CEVAP

Whiskası tüm kediler bayılarak yiyor ama çok fazla tuz,baharat ve gıda boyası var

Cansumuezza

seçtiğiniz markanın seçiçi kediler için olan çeşitini alabilirsiniz.

oglusum

ben kedime hiç mama vermedim bi kez aldım iyisinden yeni gelin gibi ağzını bile açmadı bi süre böyle devam edince sokak kendilerine verdim benim kedim doğal seviyor

jingjing

kediden kediye göre değişiyor . bunu kendiniz firmalardan tester alıp deneyebilirsiniz

izmir_pet

Cok begenilen mamalar zaten en zararlilari. Hayir diyemiyecegi whiskas mito micho bonacibo var veeee hepsi yarari gectimmm tamamen zehir diyebilirim.
Bunun disinda hem saglikli hem sevme olasiligi daha yuksek matisse deneyebilirsiniz. Kediler genelde seviyor

Sselin1

Kediniz verdiğiniz hangi mamaları beğenmedi ?

satinalmayin

tahılsız mama alın

Benim kedimde aşırı seçici yediği iki mama var proplan somon ve purina sığır etli deneyin bayıla bayıla yiyor

zuhall

Kediler neye alisirsa onu yer.
Whiskas,bonacibo,micho gibi markalara dayanamadiklarini soylemisler ama mesela benim kedim hicbirinin yuzune bakmaz. Koklamaya bile tenezzul etmez.
Genellikle iyi mamalardan N&D cogu kedi tarafindan begeniliyor. Ama bu demek degil ki orijen,acana,naturea gibi diger markalari denemeyin. Kesinlikle kedinizin agiz tadi kriteriniz olmasin. Ac kalinca mecbur yer ve birsure sonra da alisir.

Elocann

Her kedi farklı tat sever. Kimi tavuk, kimi balık, kimi kırmızı et... Öncelikle hangi tada yatkın onu öğrenmen büyük ilerleme olur. Ardından en çok tercih edilen markalara bakabilirsin. Ben ND'nin ürünlerini sevmeyen bir kedi görmedim açıkçası. Mattesie de hem ND'ye göre daha uygun hem de kedilerin bayılarak yediği markalardan... Mama aldıgınız zaman 10kg yerine en küçük paketlerini alıp kedinize denettirmenizi tavsiye ederim, böylelikle aldığınız mama zayi olmaz veya bağışta yapabilirsiniz